Tak, to krwawnik kichawiec - Achillea ptarmica. Poza tym na ostatnim zdjęciu znajduje się biedronka z gatunku calvia decemguttata
Pięknie dziękuje :) Za biedronkę też :)
A nie jest to przypadkiem krwawnik wierzbolistny?:> Za czym przemawia wg. mnie nieduża liczba kwiatów języczkowych i to że liście wydają się sinozielone.
Z tych zdjęć trudno jednoznacznie się opowiedzieć.
U krwawnika kichawca, którego znam osobiście z kilku miejsc, liście są raczej nagie. ząbki są przytulono piłkowane; tępawe, lecz z nasadzonym chrząstkowatym ostrzem. Poza tym pod światło liście nie posiadają dołeczkowatych kropek.
U krwawnika wierzbolistnego, którego nie widziałem, ponieważ występuje w Polsce północnej, dlatego u Toruniu wysoce prawdopodobny, liście są obu stron króciutko przylegająco owłosione. Wszystkie są równomiernie, często podwójnie piłkowane. A poza tym są one gęsto pod światło przeświecająco, dołeczkowato kropkowane. (trzeba patrzeć przez lupę).
Tako rzecze Szafer.
(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 17. stycznia. 2018)
W książce z cyklu FLORA POLSKI podane są jeszcze inne szczegóły dot. Achillea salicifolia, ale tak jak pisze Piotr, trzeba to sprawdzić lupą na realnym okazie:
BTW polecasz 'FLORA POLSKI' dla początkującego? Dobre zdjecia?