Po przejściu na północna stronę drogi stanąłem na skraju kompleksu leśnego Dobra - Wilkoszyn. W tym odcinku będę się poruszał trasą oznaczoną kolorem niebieskim.
Zaraz na wejściu pod ciekawie ukształtowanym dębem szypułkowym - Quercus robur natrafiłem na interesujący obiekt powiedzmy konchiologiczny.
Zasadniczo rozglądałem się za grzybami. Oto Diatrype stigma z gałęzi brzozy brodawkowatej - Betula pendula.
Po drodze zobaczyłem kwitnącą driakiew żółtą - Scabiosa ochroleuca.
Bardzo szybko szedłem przed siebie. Jestem już w okolicy, gdzie ścieżka skręca na zachód. Tutaj znajduje się rozlewisko porośnięte przez olszę czarną - Alnus glutinosa.
Część znajdujących się tutaj drzew została wycięta. Leśnicy nie mieli z tym nic wspólnego. W pewnym sensie była to inicjatywa społeczna.
Kiedy skręciłem na południe znalazłem na drzewie liściastym żylaka trzęsakowatego - Phlebia tremellosa.
Kolejny gatunek to dość pospolity korzeniowiec wieloletni - Heterobasidion annosum. Tutaj rozwinął się na jakimś głogu - Crataegus.