Tego dnia postanowiłem zweryfikować pozostały odcinek trasy Przyrodniczej Ścieżki Dydaktycznej. Do Balina udałem się rowerem. Na mapie firmy Compass znajdują się dwie trasy, zielona i łososiowa. Ja wystartowałem z punktu, gdzie obie się stykają.
Na początku udałem się w kierunku szczytu Wianka. Po prawej stronie drogi w borze jakimś tam sfotografowałem krowiaka podwiniętego - Paxillus involutus.
Potem była jakaś lejkówka - Clitocybe.
W lesie po lewej stronie drogi znajduje się stary kamieniołom a w nim miejsce gdzie nie tylko wówczas ale i dziś prowadzi się ostrą akcję protestacyjną przeciwko istniejącemu, legalnemu wysypisku Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.
Po wyjściu z lasu, pierwsza czerwona kropka, zaczynam się rozglądać po okolicy. Oto widok w kierunku południowo-wschodnim. Tutaj, przy niewielkiej pomocy zoom-u widzimy wzgórza Żelatowa i Zbójnik.
Druga czerwona kropka ulokowana w okolicy liczby oznaczającej wysokość wzniesienia przedstawia miejsce po paleniu tak zwanej sobótki.
Nieco dalej, trzecia czerwona kropka, to okolica w której znalazłem lepnicę rozdętą - Silene vulgaris.
Była tam też jakiś przedstawiciel szarańczaków z rodziny Tettigonidae. Podejrzewam gatunek Plangia graminea.
Ostatnie trzy trzy zdjęcia a zarazem trzy kropki przedstawiają etapy zejścia do krawędzi lasu, czyli do miejsca gdzie skończyłem swój poprzedni fotoreportaż z weryfikacji przebiegu ścieżki dydaktycznej.
Następnie bardzo szybko powróciłem do miejsca gdzie zielony odcinek trasy ścieżki przechodzi w łososiowy. Oto moment wyjścia z łąki na ulicę Myśliwską. to pierwsze niebieskie kółko.
Drugie niebieskie kółko przedstawia dopiero co zbudowany dom. Jeszcze kilka lat temu była tutaj łąka oraz odłogowane pola uprawne. Trawa na pierwszym planie to trzcinnik piaskowy - Calamagrostis epigeios.
Siódme kółko na mapie, w miejscu gdzie trasę przecina słowo przychodnia jest błędne. Właściwe jest ósme kółko, które przedstawia moment rozwidlenia się dróg. Teraz ścieżka jest poprowadzona na lewo od skrzyżowania, wówczas biegła wprost na południe.
Nieco wyżej, kółko numer 15, mijamy zarastający kamieniołom. Mamy tutaj zarośla z dereniem świdwą - Cornus sanguinea oraz sporo nawłoci kanadyjskiej - Solidago canadensis.