bio-forum.pl

Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...

bez logowania - można przeglądać

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

1. Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...
28.sty.05 14:07
"Marek G." (b/log.)

Dzień dobry. Czy znają Państwo jakieś ciekawostki na powyższy temat?? Interesują mnie konkretne przykłady gatunków, pozdrawiam

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

2. Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...
31.sty.05 13:19
"Woytty" (b/log.)

Podstwowym gatunkiem z rodziny storczykowatych mającym zastosowanie tak w lecznictwie jak i w szeroko pojętym przemyśle środków spożywczych jest wanilia płaskolistna (Vanilia planifolia) obecnie masowo zastąpiona przez sztuczną zastępkę wanilinę (stąd: zamiast cukru waniliowego kupowanego dawniej mamy obecnie cukier - UWAGA- WANILINOWY! co nie każdemu udaje się ze względu na podobieństwo pisowni i brzmienia zauważyć). A prawdziwa wanilia są to zwane laskami owoce (strąko-podobne) poddane procesom fermentacji, barwy ciemnobrunatnej do prawie czarnej, lekko klejąco-wilgotne, bardzo armatyczne oraz dość drogie. Pokrojone na krótkie kawałki i dodane do pojemnika z cukrem lub c. pudrem i szczelnie zamknięte w krótkim czasie dadzą nam prawdziwy cukier waniliowy.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

3. Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...
28.mar.05 16:35
"alsheri" (b/log.)

Oprócz wanilii, Meksykańczycy jedzą Stanhopee [chyba Vardii] do swoich tachoos. Więcej zastosowań nie znam, choć jestem zapalonym miłośnikiem orchidei.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

4. Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...
6.maj.05 11:28
Andrzej Lepka ("alsheri")

Dowiedziałem się jeszcze, że w średniowieczu jadano bulwy dactylorhiza majalis (o zgrozo! a teraz trzeba szukać tygodniami, aby chociaż na jedną trafić...)

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

5. Zastosowanie orchidaceae w lecznictwie, kuchni, przemyśle...
12.maj.05 13:07
Movena ("movena")

fakt, jadano, uważane były za afrodyzjak :)

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji