W drugim odcinku ruszamy dalej na południe. Tutaj rzeka płynie w głębokim kanionie po prawej stronie ulicy Stara Woda. Bywa ona w tej okolicy bardzo często. Dlatego teraz jest to trasa oznaczona kolorem niebieskim.
Patrzymy teraz z góry na dolinę Starej Wody. Tutaj rzeka trzyma się stosunkowo wąskiego koryta u podstawy wysokiej skarpy.
Widać to wyraźnie, kiedy zeszliśmy z kamerzystą na dół. Mamy główny, rwący nurt i zajętą terasę zalewową, czyli miejsce, gdzie rzeki bardzo często bywają, chociaż ludzie chętnie budują tam domy.
Nieco dalej od brzegu i terenu zajętego przez wodę mamy gęste krzaki oraz splątane gałęzie powalonych drzew.
Na brzegu rzeki zakwitła śledziennica skrętolistna - Chrysosplenium alternifolium.
Tutaj też, a przekroczyliśmy już połowę tego odcinka zaczyna się odpowiednik górnego biegu rzeki, o czym świadczy obecność kaskad.
Będąc bliżej niewielkiego wodospadu przyjrzeliśmy się dokładniej śledziennicy skrętolistnej - Chrysosplenium alternifolium.
Rzeka jest teraz bardziej wcięta w piaszczyste namulisko. Wszędzie kwitnie śledziennica skrętolistna - Chrysosplenium alternifolium.
Po jej przejściu widzimy jeden z budynków znajdujących się bliżej źródła. Rzeka lekko kręci ale nie sprawia wrażenia wylewnej.
Są dość liczne mchy. Tak rusza wegetacja Plagiomnium undulatum.
W nadrzecznych zaroślach dominuje olsza czarna - Alnus glutinosa. Są też leszczyny - Corylus avellana.
Także tutaj mamy płaty roślinności z dominacją śledziennicy skrętolistnej - Chrysosplenium alternifolium.