Kontynuujemy nasz spacer pod prąd Białej Przemszy. Teraz na mapie firmy Compass jest to odcinek oznaczony kolorem żółtym.
Zerkamy na tę okolicę z wysokiego brzegu, porośniętego jeszcze sosną zwyczajną - Pinus sylvestris. Widzimy między innymi zatopione drzewa porwane nieco wcześniej.
Zatopione sosny zwyczajne - Pinus sylvestris stanowią odpowiednie ostrzeżenie przed nadmiernym ryzykiem.
Zmieniając nieco miejsce ponownie zerkam na rzekę powyżej świeżego osuwiska. Klasyczne efekty odbicia są lepiej widoczne.
W tej okolicy także widzimy porwane przez rzekę sosny zwyczajne - Pinus sylvestris.
Następnie na jakiś czas przenieśliśmy się z biegiem rzeki w okolicę, gdzie także kilka razy odbijała i spojrzeliśmy na prawy, także jaworznicki brzeg.
Tutaj napotkaliśmy wypłukane olsze czarne - Alnus glutinosa. To najlepszy dowód na to, jak bardzo rzeka podebrała lewy brzeg. W tej sytuacji roślinność zielna to tylko drobna przeszkoda.
Tutaj nad wodą mamy sit skupiony - Juncus conglomeratus.
Oto kolejny widok z biegiem rzeki i dwie powalone okazałe sosny zwyczajne - Pinus sylvestris.
Powoli wracamy w kierunku ulicy Nadbrzeżnej, gdzie pozostawiliśmy samochód. Teraz oglądamy jedną z licznych w nurcie rzeki oblodzonych zapór.
Jest też kolejna podmywana sosna zwyczajna - Pinus sylvestris.
A na zakończenie zerkamy na zatopione olsze czarne - Alnus glutinosa.
Ten dwuczęściowy fotoreportaż powstał przy okazji kręcenia filmu o Dzikiej Białej Przemszy. Był on emitowany a antenie telewizji CTv Jaworzno w ramach cyklu Poznać aby pokochać.