Tego dnia brałem udział w w tym etapie drogi zawodowej prof. dr hab. inż Andrzeja Paulo w którym z czynnego zawodowo stawał się profesorem emerytowanym. Towarzystwo zjechało do Trzebini. Mieliśmy się spotkać w Młoszowej. Jednocześnie było to połączone z prezentacją geologicznej ścieżki dydaktycznej Magdaleny Głogowskiej. Na mapie firmy Compass zaznaczyłem trzy miejsca, w których dokonywałem dokumentacji.
A ja póki co polecam grzyby, a właściwie organizmy grzybopodobne. Znalazłem je w punkcie, który oznaczyłem kolorem żółtym. Formalnie rzecz biorąc jest to Rów Krzeszowicki. Miejsce to jest częścią większej powierzchni badawczej zdefiniowanej następująco: Młoszowa, Kompleks łąk, pól i luźnej zabudowy pomiędzy drogą Trzebinia - Kraków a linią kolejową do Krakowa, na wschód od ulicy Trzeciej, po trawers lasu Rajchów. - 2008. 04. 24 pierwszym gatunkiem był wroślik - Peronospora paula, który poraża Cerastium semidecandrum. W mojej kartotece ma on numer 00935/2008/03
Drugi gatunek to wroślik Peronospora hiemalis porażający jaskra ostrego - Ranunculus acris. Ma on numer 00935/2008/02
Następnie szybko przeszedłem na drugą stronę ulicy, zielone kółko, wkraczając tym samym na teren Wyżyny Olkuskiej. Tutaj sfotografowałem tylko kwitnącą śliwę domową - Malus domestica.
Następnie po dłuższej prezentacji udaliśmy się w rejon zapadliska górniczego na stokach Góry Kowalikowej - niebieskie koło. Tego dnia wyglądało tak.
Trochę nam się spieszyło do kolejnych atrakcji, dlatego zdążyłem jeszcze udokumentować owocniki rulika - Lycogala epidendrum.
Po tym wszystkim udaliśmy się w rejon Balatonu oraz Górki.