Dwa lata temu znalazłem w tym samym miejscu co teraz, na takich szczątkach podobne grzybki, tylko dużo dojrzalsze. Pimpek wytypował je jako Rustroemia conformata. To ten wątek [bf#400246]. Czy zatem te grzybki to młodsze okazy wspomnianego gatunku?
Beato, daj tu zdjęcia swoich Rutstroemia conformata, tych z długimi trzoneczkami.
Kurcze, aż się wierzyć nie chce, że one mogą być takie zmienne - sądzę, że to dwa różne gatunki.
(wypowiedź edytowana przez pimpek 27. maja. 2016)
"... Kurcze, aż się wierzyć nie chce, że one mogą być takie zmienne - sądzę, że to dwa różne gatunki."
Chyba nie ma innej możliwości
Moim zdaniem, ani te z tego wątku, ani te linkowane przez Jacka, to nie R. conformata, jeżeli to, co oznaczyłeś u mnie, to ona. Nijak się nie mają do siebie. Wstawiam makro, bo mikro pewna nie jestem, bo tego dnia tośmy kilkanaście asco przewalili i wolę nie ryzykować, że wstawię coś dziwnego. Nie zrobiłam porządków w zdjęciach, niestety.:- (
Co do porządków w zdjęciach..., tylko oby nie wyglądało, że się wymądrzam;-) najczęściej robię tak, że foty mikro poszczególnych kolekcji przedzielam fotografią czegoś, przy czym u mnie jest to fota miarki (to dla mnie sygnał, że jest granica pomiędzy foceniem różnych okazów, naprawdę to bywa przydatne), a w arkuszu Ecela robię wpis z danymi o badanej kolekcji (data badania, nazwa lub typowanie, data zbioru, jakieś uwagi i inne dane)
przydaje się do szukania różnych danych (a to, czy dana kolekcja była badana, która kolekcja była badana, gdzie szukać fot mikro (bo są podłączane do folderu danej kolekcji)) i inne takie:-)
ja korzystam właśnie z namiaru na eppendorfki (namiar na pęsety chirurgiczne już miałam od BG), a może komuś przyda się taka moja uwaga:-)