W drugiej części fotoreportażu z tej wakacyjnej czwartkowej wycieczki zagłębimy się przede wszystkim w południową część kompleksu leśnego Sośnica. Tak to wygląda na mapie firmy Compass.
W punkcie pierwszym oglądamy dwie splecione z sobą sosny.
Najbardziej intrygowała mnie południowa część tego lasu, gdzie pojawiają się rośliny błotne, takie jak bodziszek błotny czy wiązówka błotna. Teren i owszem był bardziej wilgotny niż otoczenie, ale nie jest to jakieś zapomniane źródło. Tym razem uwieczniłem z tego miejsca pokrzywę o bardzo fioletowych łodygach.
W punkcie szóstym trafiło nam się dopiero co budowane mrowisko. Na razie mamy stan surowy otwarty, ale plac budowy jest bardzo dobrze posprzątany.
W tej okolicy wystąpiło także kilka młodych krzewów kaliny koralowej.
W punkcie dziewiątym na skraju lasu i pola uprawnego znalazła się żebrzyca roczna a na jej złożonym baldachu ciekawa kózka.
Punkt dziesiąty to wąski cypel lasu Sośnicy nazywany przez miejscową ludność Żydowskim Lasem. Tutaj znalazła się nawłoć pospolita.
Kiedy opuściliśmy las wyszliśmy na niewielką łączkę. To był punkt jedenasty. Jego królem jest obecnie owocujący kruszczyk szerokolistny.
W punkcie trzynastym ze zdumieniem odkryliśmy uprawę ziemniaków.
Z punktu czternastego spoglądamy na wysypisko śmieci, formalnie zwane Zakładem Gospodarki Odpadami Komunalnymi.
Po obejściu wysypiska i przyległych do niego chaszczy w punkcie piętnastym dostrzegłem już owocujące śliwy wiśniowe.