bio-forum.pl

Czerwiec-Sierpień

bez logowania - można przeglądać

od sie.2002
#0

1. Czerwiec-Sierpień
22.cze.03 08:32
"pimpek"

Zacznę od tego, że rodzinka na urodziny kupiła mi Garmina GPS 12. Sprawa tak zarąbista, że szok! Idziesz na ślepo w las i niczego się nie boisz (jeśli masz zapasowe baterie: D)

Poza tym w lesie Grzyba przez duże G nie ma: ( Za to jest WYSYP KUREK - są to Kurczaczki (łac. micruscos kurkos - he he) bo na razie nie są większe od paznokcia. Niestety mają małe sznase na wzrost - tubylcy wytną je w ciągu 2 dni.

Nazbierałem ich sporo. Nie miałem aparatu więc nagrałem zbiory na kamerę i trochę mi zajmie zgranie przez IEEE1394 i przetworzenie na jakiś cywilizowany format. Ale pochwalę się na pewno, zwłaszcza, że mam zaległości z poprzednich zbiorów.

Poza kurkami to dwa podgrzybki złotawe, kupka (pięć szt.) siniaczków, która niezawodnie były tam gdzie co roku, oraz ładniutki gołąbki na patelnię. Wszystko utrwalone na kamerze :)

Dla zainteresowanych info, że są JAGODY i to sporo. Zaraz zjem jakieś śniadanko, odwiozę żonę ze szwagierką na jagody i spadam (nowym autkiem) uprzedzić tubylców i powycinać kurki. Teraz jazda na grzybki to full wypas, bo w środę kupiłem sobie Vaneo 1. 7CDI.

pozdrawiam!!

od gru.2006
#0

2. Czerwiec-Sierpień
1.lip.03 14:17
nightcomer

Czy rosną już muchomory czerwieniejące?

Na mapce nic o tym nie ma, ale może to dlatego, że nie są one przez was traktowane poważnie;)

Tak sobie myślę, że to byłaby najlepsza pora na ich zbieranie, bo w sierpniu już się chyba nie da znaleźć nierobaczywego...

od kwi.2001
#0

3. Czerwiec-Sierpień

Pewnie rosną.

Pora na muchomory czerwieniejąca jest właściwa i są to grzyby to i przy dośc suchym stanie lasu tez rosną. W ten weekend po raz pierwszy po dłuższej przerwie wyskoczę sprawdzic co rośnie w lasach pod Wrocławiem i dam znac.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

4. Czerwiec-Sierpień
1.lip.03 23:01
"anlukas" (b/log.)

Muchomory czerwieniejące rosną ale mocno robaczywe

ponadto niewielkie ilości podgrzybków złotawylch i kapciowatych borowików usiatkowanych jeden kozak cerwony. Kurek brak. Puszcza Biała ok 50 km od Warszawy.

od gru.2006
#0

5. Czerwiec-Sierpień
2.lip.03 23:28
nightcomer

Pochodziłem trochę po puszczy kampinoskiej w okolicach Palmir. Muchomorów nie ma, są pojedyńcze kurki i podgrzybki, sporo gołąbków w trzech gatunkach i tony komarów, które zniechęcają do wszystkiego. Na koniec nazbierałem z pół kilo twardzioszków i uczyniłem z nich pycha zupę.

W ok Wawy pada od ponad tygodnia z przerwami a poskutkowało to głównie na komary i inne latające śmiecie.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

6. Czerwiec-Sierpień
4.lip.03 11:41
"Piotr" (b/log.)

A w łódzkim (dokładnie to okolice Pabianic - Łasku) brak jeszcze efektów niedawnych deszczy. Jedyne grzyby na jakie natrafiłem to kilka kolonii rosnących na pniakach bliżej niezidentyfikowanych grzybów (prawdopodobnie jakieś twardziaki?).

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

7. Czerwiec-Sierpień
15.lip.03 11:34
"Rafalek" (b/log.)

W niedziele /13-07/ wybrałem się na godzinkę w do lasu w okolicach Piaseczna. Co znalazłem: kilkanaście podgrzybków i trzy piękne prawdziwki. Mam nawet zdjęcia w naturze jutro umieszcze. łaziłem około godzinki. Mam jednak pytanie. Może któś z was zna miejsca w które w okolicach Piaseczna można się udać?. Od niedawna mieszkam w okolicy i jeszcze nie wiem gdzie jechać.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

8. Czerwiec-Sierpień
17.lip.03 15:23
adam nijaki (Rabw) ("Rabw")

Witam!!!

Szukam informacji gdzie i jakie grzyby występują w kujawsko-pomorskim.

Może ktoś pomoc?

od maj.2010
#0

9. Czerwiec-Sierpień

eh... dawno mnie tu nie bytlo ale to dlatego ze bylem przez miesiac w Borach Tucholskich :) W tej chwili spadlo tam duzo deszczyu wiec gfrzyby na pewno rusza. Teraz mozna tam zebrac spore ilosci kurek i pojedyncze inne grzybki. A lipiec nie byl zbyt udany pod wzgledem grzybkow. Byly tylko dwa dni pod znakiem wysypu prawdziwków... ale szybko sie skonczylo. Pozdrowienia

od maj.2002
#0

10. Czerwiec-Sierpień

Ja od trzech tygodni buszuję po lasach kaszubskich w okolicach Kartuz i nie mam co narzekać na zbiory. Łaskawie deszczyk wyróżniał te strony swoją niezapowiadaną przez meteorologów obecnością. Od samego początku, aż do teraz są kurki w ilosciach hurtowych. Od kilku dni nie widuję już tak wielu koźlarzy jak wcześniej, ale w miejsce babek i pomarańczowożółtych (wiadrami) pokazały się koźlarze grabowe. Stale znajduję pojedyńcze borowiki, ale bez rewelacji. Od jakiegoś tygodnia jest bardzo dużo gołąbków jadalnych i modrożółtych, sporo podgrzybków zajączków, maślaków żółtych i ziarnistych.

Z ciekawszych grzybów udało mi się znaleść łopatnicę żółtawą, piestrzycę zatokowatą, długotrzonkę popielatą i jeleniaka sarniego.

Od wczoraj leje jak z cebra więc pewnie dopiero teraz grzyby ruszą pełną parą, aż żal będzie jechać na Korsykę... Pozdrowienia

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji