bio-forum.pl

Problem z kuną

bez logowania - można przeglądać

od lip.2008
#0

1. Problem z kuną

Pod moim domem norę wykopała sobie kuna. Mieszkam na przedmieściach małego miasteczka, dookoła pola więc kuny i lisy się tu pojawiają. Dziura jest całkiem spora i jest pod domem od dawna, nic nie pomogło zalewanie wodą, zakopywanie, prawdopodobnie tam już jest system korytarzy. Sama byłam światkiem jak zwierze dostało się na drzewo i rozprawiło z ptasim gniazdem.

Nie chcę takiego sąsiada na ogrodzie i pod domem, po pierwsze może roznosić choroby, po drugie mam dwa ciekawskie koty, którym jak dotąd nic się nie stało, ale słyszałam, że kuna potrafi zaatakować kota.

Jak wypędzić tego stwora spod domu? Czy ktoś zetknął się z czymś takim?

Pozdrawiam

K. Derewnicka

od lis.2006
#0

2. Problem z kuną

Spróbuj świecami dymnymi takimi jak na krety. Tylko te o przedłużonym dymieniu, są o dość nieprzyjemnym zapachu i zadymiają bardzo skutecznie korytarze szkodnika.

od maj.2006
#0

3. Problem z kuną
16.lip.08 07:44
Pola

Ja tam bym nie wypędzała. Sama hoduję łasicowate, koty też mam. Kuny to wspaniałe piękne zwierzęta i tylko przyjemność je mieć u siebie! A choroby? Tak samo mogą roznosić psy, muchy, kleszcze. Wiadomo, że kuny to drapieżniki i będą atakować ptaki. Ale przecież koty tak samo! Jak już wspomniałam mam tchórza w domu, plus kuny na działce a pomimo tego ptaki u mnie jakoś gniazdują, nawet na ziemi! Załączam zdjęcie.

od sie.2008
#0

4. Problem z kuną

Nie ma potrzeby pozbywać się tego zwierzęcia. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla ludzi czy zwierząt domowych. Zjada ptaki ale też nornice. Tak to już jest w naturze. U mnie kuna mieszka na poddaszu altanki - ptaki zaś gniazdują w żywopłocie. Na działkach zyją rowniwż koty i czasowo przebywają psy i nigdy nie było z tym problemów.

od kwi.2008
#0

5. Problem z kuną

Zgadzam się z dwiema osobami powyżej :)

od sty.2007
#0

6. Problem z kuną

Katarzyno, ja również zgadzam się z tymi osobami, którym kuny nie przeszkadzają. Mnie bardziej przeszkadzają wałęsające się koty; to nie są dzikie drapieżniki i dlatego nie mogą korzystać z bazy pokarmowej dzikich ssaków, np., łasicowatych ( kamionki, tumaka, tchórza, łasicy, gronostaja).

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji