bio-forum.pl

Webinaria PTB

bez logowania - można przeglądać

od cze.2010
#0

1. Webinaria PTB
25.sty.22 12:48
Piotr Grzegorzek

Polecam - youtube.com

od maj.2014
#0

2. Webinaria PTB

wolałbym takie wideo po polsku z polski. ciezko znaleźc tasznik jak sie nie widziało rozety wiosną, albo jak jest tylko kikut jesienią

od cze.2010
#0

3. Webinaria PTB
29.sty.22 17:58
Piotr Grzegorzek

Jak zawsze niezadowolony. Może tutaj znajdziesz coś dla siebie - jaw.pl

od maj.2014
#0

4. Webinaria PTB

Przepraszam, że ciągle narzekam, ale ciągle jest na co;-)

W polskim internecie praktycznie nie ma materiałów wideo z których cos można zobaczyc (a nie sa nagrywane lodówką z 2000 roku) a na pewno nie ma tego tyle by się nauczyć rozpoznawać choćby 10 roślin.

Chciałbym to zmienić ale nie umiem.

Dlatego zachęcam do tego by zabrac ze 3 losowe osoby nie znające się na niczym i zrobić z nimi taki filmik jak wyglada dana roslina. A potem poprosić ich by pokazały taka rosline samodzielnie. Od razu wyjdzie co trzeba pokazać dokładnie, co się myli. Albo zabrac jedną osobę a dwie po obejrzeniu materiału wideo niech znajda na łące roślinke;)

od sie.2013
#0

5. Webinaria PTB
31.sty.22 17:55
Andrzej Ryś

Z internetu nie da się nauczyć rozpoznawania roślin. Jak nie chce się wyjść z domu i zobaczenia rośliny w terenie to lepiej odpuścić sobie oznaczanie roślin przez internet. Są programy, które oznaczają rośliny ze zrobionych w terenie zdjęć ale to pójście na łatwiznę, to lizanie lizaka przez jego foliowe opakowanie. Owszem internet może być narzędziem ale nigdy nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z rośliną i oznaczenie jej na podstawie cech zawartych w kluczu do oznaczania. Nie wspomnę już o satysfakcji i radości z wykonanego tą metodą prawidłowego oznaczenia interesującej nas rośliny.

od cze.2010
#0

6. Webinaria PTB
1.lut.22 09:49
Piotr Grzegorzek

W moim wypadku było tak. W Liceum Ogólnokształcącym otrzymałem od nauczyciela klucz Szafera z krótką instrukcją do posługiwania się nim. Do tego lupa i dostarczona przez niego roślina i żadnych podpowiedzi. Musiałem dociekać sam aż nauczyciel był zadowolony. Ani się spostrzegłem, jak po ukończeniu liceum poznałem pierwsze pięćset gatunków roślin naczyniowych udokumentowanych zielnikiem. To było pomiędzy 1971 a 1974 rokiem.

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji