Witaj Piotrek.
Bez mikroskopu i jednego zdjęcia trudno cokolwiek powiedzieć.
Jeśli mnie jednak wzrok nie myli to na krawędzi owocników chyba występują jakieś włoski???
Masz może zbliżenie owocników?
Co do gatunku bez mikroskopu na pewno nie da się ale może rodzaj, przynajmniej w przybliżeniu?
Wiem nie zrobiłem zdjęcia spodu owocnika, tam był bardziej meszek niz wloski, podpowiedz prosze jak pobierać takie owocniki do badań i jakie wazne cechy fotografować.
Ten meszek to też włoski tylko malutkie, zdjęcia nie są złe, trzeba tylko wykadrować na krawędź owocnika.
Jeśli masz suszki to mogę popatrzeć.
Tak, mam suszki, chętnie prześlę.
Adres wysłany.
Ok, dzięki
Dziś dotarły do mnie suszki. Siedzę nad nimi już kilka godzin, efekt nijaki, po prostu nie wiem nawet z jakim rodzajem mam okoliczność.
Na zewnętrznej powierzchni hialinowe włoski do 400 (zapewne były dłuższe, ale to suszek)
Reakcja na jod negatywna.
Padł mi ruter w domu, jutro wymienię więc odzyskam sieć, mam jeszcze modem ale w domu "chodzi" w ślimaczym tempie więc mało pomogę ale porównaj z aleuria cestrica... to może być to.
Bingo, to ona, były nawet zarodniki z apiculusami, dziękuję Mirku.
Błażeju, do zgłoszenia czy tylko do Twojego fungarium?
Bardzo dziękuję za poświęcony czas, zaraz odszukam wskazany obiekt, jeszcze raz dziękuję. Może lepiej świeże wysylać ja nie mam doswiadczenia.
Romuald dziękuje bardzo cieszy mnie to oznaczenie.
Piotrze podaj proszę dane do etykiety (kto, gdzie, kiedy, siedlisko, koordynaty)
Romuald podpowiedz mi proszę jak i gdzie mam to zrobić, to mój pierwszy raz....
Grzybka nie ma na liście Chmiel więc należy go zgłosić, wchodzisz w zakładkę GREJ i wypełniasz formularz w uwagach linkujesz ten wątek i to wszystko ponieważ suszki są u mnie i ja je dalej prześlę ale żeby to zrobić muszę mieć dane do etykiety. Podaj mi te dane o które prosiłem dwa posty wyżej, jeśli nie masz współrzędnych geograficznych to podaj np. 1 km na zachód od Koziej Wólki, Atpol sobie ustalę sam.
Gratuluję Panowie kolejnego ciekawego gatunku!:-)
Piotrze (czy Joasiu?) Ty też będziesz musiał (a) ustalić ATPOL do zgłoszenia więc podpowiem, że najwygodniej to zrobić korzystając ze strony komsta.net Mapę można powiększać - wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, najechać na nie myszką i odczytać ATPOL, który wyświetla się w górnej części strony.
jasne, że zgłaszać
Romuald wysłałem zgłoszenie jeśli coś nie tak prosze o uwagi, przy okazji, mam kilka grzybków oznaczonych przez Waldemara Czerniawskiego i czy mogę je tu zgłosić i jaka jest procedura, czy najpierw otworzyć wątek wstawić zdjęcia i po waszej ewentualnej akceptacji dopiero zgłosić czy jak? Gatunki są dość rzadkie są to... Arachnopeziza cornuta, Kolcóweczka gładkozarodnikowa, Drobnołuszczak szorstki, Zasłonak strojny, Ciżmówka szafranowa, Żylak czerniejący no i Sarawakus britannicus.
Edytuj swoje zgłoszenie i w uwagach wstaw link do wątku, eksykat jest u mnie więc napisz gdzie jest. Jeśli chodzi o zgłaszanie innych znalezisk to jeśli jesteś pewien oznaczenia to zgłaszaj od razu do GREJa.
(wypowiedź edytowana przez roto 05. sierpnia. 2021)