W dalszym ciągu idę pod górę, czyli brnę na północ. Las póki co jest borem bardzo mieszanym. W każdym bądź razie jest w nim sporo sosny zwyczajnej - Pinus sylvestris.
W tej okolicy po dnie lasu ściele się jeżyna Bellardiego - Rubus pedemontanus. Pokrywa ją psianka słodkogórz - Solanum dulcamara.
Wkrótce teren staje się prawie płaski. Mijam dąb szypułkowy - Quercus robur. W oddali widać buka pospolitego - Fagus sylvatica.
W tej okolicy widać dąbrówkę rozłogową - Ajuga reptans. Jest orlica pospolita - Pteridium aquilinum. Jest niecierpek drobnokwiatowy - Impatiens parviflora.
Idę dalej. Szału nie ma. Na drzewach zauważam oznakowanie niebieskiego pieszego szlaku turystycznego.
W tej okolicy natrafiłem także na samotnego kruszczyka szerokolistnego - Epipactis helleborine. Po tym co znam ze swojej praktyki w dotychczasowym obszarze swojego działania to gmina Skawina pod tym względem nie powala.
Tutaj ponadto jest lepiężnik biały - Petasites albus.
Teraz na skraju drogi pojawia się sporo paproci. Dominuje wietlica samicza - Athyrium filix-femina.
Zwracam uwagę na gałąź buka pospolitego - Fagus sylvatica.
Kolejne spowolnienie. Teraz zauważam rudbekię nagą - Rudbeckia laciniata w towarzystwie pokrzywy - Urtica dioica.
Oto kolejna wysoka skarpa z wietlicą samiczą - Athyrium filix-femina w roli głównej. Ponadto jest tam bluszcz pospolity - Hedera helix.
Oto kolejne stanowisko czosnaczka pospolitego - Alliaria petiolata.
Teraz na skraju lasu widać od lewej brzozę brodawkowatą - Betula pendula a po prawej dziuplastego buka pospolitego - Fagus sylvatica.
Oto kolejne zgrupowanie wietlicy samiczej - Athyrium filix-femina.
Przy okazji dowiedziałem się, że dla mieszkańców ten las to świętość i bardzo niechętnie patrzą na poczynania leśników.