#82
od września 2007
Na zdjęciu jest Houttuynia cordata 'Chameleon' - tułacz sercolistny.
A tak przy okazji:
Izydorze, zawalasz nas tu całymi seriami zdjęć a ja mam dla Ciebie propozycję :
kup sobie 'Klucz do oznaczania roślin' - to nie jest wielki wydatek a zobaczysz jaka to frajda rozwikłać coś samodzielnie.
Co Ci szkodzi spróbować ?
bez
Obiecuję nie zawalać więcej taką ilością zdjęć. Jeśli chodzi o klucze do oznaczania to jaki proponujesz?
Dziękuję za pomoc. Myślę, że to nie kosztuje wiele wpisać nazwę jeśli znam roślinę. Tytuł działu zachęca zresztą o pytanie o nazwę.
Pozdrawiam chociaż nie wiem kogo bo nie ujawnia imienia.
#195
od marca 2007
Moim zdaniem Izydor nie zawala forum całymi seriami zdjęć, tylko prosi o pomoc w rozpoznawaniu taksonów uprawianych, podając każdy z nich w oddzielnym, prawidłowo nazwanym wątku :) Dodatkowo umieszcza swoje zapytania w najwłaściwszym do tego miejscu - kąciku poświęconemu rozpoznawaniu roślin uprawianych w ogrodach :)
Moja prośba tyczyłaby jedynie tego, by niekiedy dodać zdjęcie pokazujące np. detale kwiatów, choć najczęściej pokazane przez Ciebie, Izydorze, zdjęcia rośliny w jej ogólnym pokroju pozwalają na prawidłowe jej rozpoznanie. Myślę, że tam, gdzie byłby potrzebny detal, poprosimy Ciebie, byś w miarę możliwości uzupełnił detale :)
Izydorze, do poznawania taksonów uprawianych, czyli ozdobnych roślin ogrodowych, bardziej przydałaby się Tobie książka ze zdjęciami omawiająca właśnie takie rośliny, ale przecież to forum po to jest, by pomóc komuś, kto jeszcze książki nie ma, a ja myślę, że wszystko przed Tobą, może kiedyś zaopatrzysz się w rozmaite wydawnictwa, może będziesz kiedyś pomagał innym początkującym, prawda?
Życzę wszystkim miłej i pogodnej niedzieli, pogoda w sam raz na to, by wybrać się do ogrodów, parków, lasów, szukać, poznawać, fotografować .... :-)))))
#83
od września 2007
Izydorze,
Większość ludzi sądzi po sobie, ja też.
Dla mnie największą frajdą jest rozwiązanie problemu samemu, ale też proszę na forum o pomoc, gdy sobie nie daję rady. Ty zaś generalnie serwujesz bardzo popularne gatunki, występujące w każdym kluczu - jestem gotów się założyć, że z oznaczeniem 90% z nich dałbyś sobie radę.
Osobiście chętnie pomagam przy rozpoznawaniu mniej znanych roślin /tak jak powyższy tułacz/.
Korzystam z 'Przewodnika do oznaczania roślin' Józefa Rostafińskiego.
Początki mogą być nie takie łatwe, więc oferuję się z pomocą w korzystaniu z klucza.
Rozszyfrowuję moje inicjały:
B aranowski
E ugeniusz
Z dzisław
Przy okazji: robisz bardzo ładne zdjęcia - sam bym się chętnie podciągnął w tej dziedzinie.
Czy naprawdę prezentuję takie popularne gatunki? Jeśli tak proszę o podanie nazwy rośliny z wątku o tytule "Niebieskie kwiatki".
Pozdrawiam
#84
od września 2007
Wobec tego poproszę o zbliżenie kwiatów /akurat na tym zdjęciu nawet w okularach słabo widzę a niestety mam już swoje lata/.
bez
#85
od września 2007
To mi wygląda na powojnik.
bez
Będę dociekał głębiej, ale już jest mi dużo łatwiej z takim naprowadzeniem.
Dziękuję. W wątku głównym dostałem potwierdzenie tego od Tomasza (Klematis bylinowy).