45 dag pasternaku, który jest pokrojony na kawałki, 40 liści szczawiu, 1 szklanka mleka 1 jajko, 1 żółtko, 2 łyżki stołowe posiekanego szczypiorku, 6 dag masła, 1/3 szklanki mąki. Pasternak dusić przez 20 minut. Temperatura w piekarniku - 210 stopni. Pasternak zmiksować na puree. Rondel wyłożyć liśćmi szczawiu. Stopić mąkę dodać masło i zasmażyć. Dodać mleko i zagotować i wymieszać, dodać żółtko. Zrobić z białka ubitą pianę. Połączyć sos ze zmiksowanym pasternakiem. Dodać szczypiorek, sól, pieprz i pianę z białka. Podzielić te masę na małe czarki i umieścić czarki w blasze do pieczenia wypełnionej do połowy gorącą wodą. Zapiekać przez 50 minut, a potem po wyjęciu z piekarnika wyrzucić z czarek i podawać na gorąco. Smacznego!
#185
od września 2008
na pewno zapomniałeś dodać dwa suszone grzybki ;)
koniecznie
to forum grzybowe
na pewno taki lejowiec dęty suszony lub wproszku moznaby dodać
a do czarek mozna dla ozdoby dodac sparzona , rozcięta na cztery pieczaarke
alb małe zółte maślaki lekko opruszone pieprzem i zielonymi ziółkami
no i fotke tych pyszności
ok, dwa suszone grzybki mogą być (hi hi). Ja niestety jestem dobra tylko w roślinach, co do grzybów to tak nie za bardzo, ale się postaram.
A fotografią nie zajmuję się w ogóle...
A swoją drogą, czy z grzybów da się robić nalewki?
#103
od października 2006
TAAAAAAAAAK i to cudowne. Wpisz nalewka w Szukaj i zobacz jakie cuda i pyszności bywają.Sama robię a ostatnio od Rapatanga dostałam na urodziny buteleczkę. No coś pysznego po prostu.
#190
od września 2008
no i jakieś specjalne nalewki z tzw hub sa opisywane
podobno o cudownych uzdrawiających własnościach
;)
nigdy nie próbowałem
łojoj, nalewki z grzybów - fajnie wiedzieć, że w ogóle coś takiego istnieje. Zastosowanie nalewek roślinnych i owocowych znam, a te grzybowe to jakoś całkowicie kojarzą mi się z obiadem.
#6632
od grudnia 2003
Są bardzo dobre nalewki grzybowe.Np.kurkówka,która pachnie brzoskwiniami,boczniakówka-na ostro,lakowicha-[znak towarowy Zibiego z Podnidzia :-)] to nalewka z lakownic żółtawych,na zlocie w Słowacji próbowałem szmaciakówkę-super pachnie orzechowo.Na zlot przywiozę białoporkówkę.Robi się już sporo czasu i wygląda fajowo,kolor jak whisky.Ciekawe,że z takich bialutkich młodych porków brzozowych wychodzi taki kolor.Podobno białoporek brzozowy to afrodyzjak....
A czy mogłabym prosić o jej przepis?