Rzeżucha łąkowa - To już chyba piąte albo szóste pytanie o ten pospolity gatunek.
#893
od marca 2010
Piotrze, będzie ich jeszcze mnóstwo :-) Tylko tobie wydaje się, że to jasne i proste, a przecież wiesz, że rośliny są tak zróżnicowane osobniczo, jak ludzie, więc się nie dziw, że Japończykowi, Polak wydaje się innym gatunkiem :-) Tak samo nam, którzy amatorsko starają się poznać świat roślin, każda z nich, choć podobna, wydaje się inna :-)
Ja to dobrze wiem, tym nie mniej zazwyczaj popularyzując tę wiedzę stwierdzam, że dla przeciętnego absolwenta polskiego systemu kształcenia otaczający go świat roślinny przypomina trybuny chińskiego stadionu.
Czasami przytaczam pewien cytat - Znajomość krajowych drzew i krzewów powinna być tak powszechna jak elementarnych wiadomości z historii, literatury polskiej czy życia gospodarczego. Pogląd ten wyraził Władysław Szafer we wstępie do drugiego wydania przewodnika „Drzewa i krzewy”, który ukazał się w 1957 roku nakładem Państwowych Zakładów Wydawnictw Szkolnych.
Zważywszy, że i w innych dziedzinach wiedzy obserwujemy regres, to pobożne życzenie spełniło się, szkoda tylko, że w drugą stronę.
Proszę tego dalej nie komentować.