Tak to na pewno są trawy. W pierwszym wypadku coś z rodzaju wiechlina. W drugim przypadku kłosówka wełnista. W trzecim przypadku jakaś kostrzewa.
W przypadku wiechliny konieczna jest między innymi wiedza o liczbie nerwów na plewach i plewkach, wyglądzie języczka u nasady blaszki liściowej. kostrzewa należy do tej grupy gatunków, gdzie dla uzyskania 100% pewności wskazane jest wykonanie przekroju poprzecznego blaszki liściowej. Jeśli masz ochotę możemy przez to przejść z Szaferem.
Na początku dla wiechliny odpowiedz twierdząco na jedno z dwu pytań.
1 - Plewka dolna ze słabo wykształconą linia grzbietową, na grzbiecie naga lub u nasady słabo owłosiona. Liście szarozielone, szczecinowate.
2 - Plewka dolna z wyraźną linią grzbietową, na grzbiecie u nasady okryta +/- gęsto wełnistymi włoskami; gdy tych brak wtedy blaszki liściowe są stale szerokie i płaskie.
To samo dla kostrzewy.
1 - Języczek liściowy króciótki, ucięty, po obu stronach opatrzony uszkami wystającymi poza blaszkę liściową i obejmujący łodygę.
2 - Języczek liściowy krótszy lub dłuższy, ale zawsze bez uszek, nie szerszy niż nasada blaszki (Ta ostatnia tworzy niekiedy uszka obejmujące łodygę.
Jeśli się już pogubiłaś to chyba teraz dotarło do ciebie, dlaczego wymagamy zakładania odrębnego wątku dla każdego domniemanego gatunku.