Rzodkiewnik pospolity.
(wypowiedź edytowana przez piotr_grzegorzek 06.czerwca.2014)
Dziękuję bardzo, na pewno przydadzą mi się te informacje, ponieważ też komuś w tym roku wykonuję zielnik. Czy mógłby mi Pan polecić jakąś dobrą literaturę która pomogłaby mi oznaczać rośliny? póki co tych roślin których jeszcze nie znam oznaczam z pomocą książki "Jaki to kwiat?" Dietmar Aichele, Marianne Golte-Bechtle. Jak dla mnie świetna książka.
Niestety, poza istniejącymi atlasami brak dobrych kluczy. My jeszcze posługujemy się bardzo często historycznym, ale w wielu wypadkach wciąż pomocnym kluczem W. Szafera Rośliny Polskie. Obawiam się, że tego nie można dostać.
#614
od lipca 2013
Jeśli dobrze zrozumiałem co dotyczy Roślin Polskich to można je dostać m.in. na Allegro, sprzedawane jest naprawdę dużo egzemplarzy. Przyznam szczerze, że klucz ten jest najlepszy, bardzo często z niego korzystam. Bardzo dobry atlas, który mogę również polecić jest Świat Roślin Skał i Minerałów, czeskich autorów (z przekładem polskim). Jest tam bardzo dużo świetnie wykonanych rysunków roślin i w sposób wizualny według kolorów kwiatów można szybko odszukać dany gatunek. Dobrą pozycją, aczkolwiek trochę ubogą w gatunki jest Przewodnik Do Oznaczania Roślin, J. Rostafińskiego (układ bardzo podobny do Roślin Polskich).
Popieram, "Świat Roślin Skał i Minerałów" jest wyśmienity do szybkiego, wzrokowego wyszukiwania rodzajów i gatunków roślin dla osób takich jak ja, czyli niekoniecznie opatrzonych w różnych przedstawicielach naszej flory.
Gdy "załapię" w jakich rejonach poszukiwać, przechodzę do "Roślin Polskich" Szafer, Kulczyński, Pawłowski
:-)