Tak i to jest jedyne co w tej sytuacji można ustalić, o ile łodyga była na przekroju owalna, bo jeśli trójkątna to turzyca.
Tym nie mniej, nie będę złośliwy. spróbujmy przez ten problem przejść razem w towarzystwie Władysława Szafera a właściwie jego klucza Rośliny Polskie. Na początku musimy wybrać jedną z trzech możliwości. To samo dotyczy pytania o trzcinę.
1a - Kwiatostan stanowi prawdziwy kłos złożony, tj. każdy poszczególny kłosek jest bezszypułkowy i siedzi w wyraźnym wcięciu albo też na zębie głównej osi kwiatostanu, która nie jest rozgałęziona.
1b - Na głównej osi kwiatostanu stoją liczne, dość krótkie kłosy, każdy rozwinięty jednostronnie, o złożony z licznych, bardzo gęsto w 2 szeregach ustawionych kłosków; kłoski silnie spłaszczone, 2-kwiatowe; plewy po stronie grzbietowej wydęte, czółenkowate.
1c - Kłoski wszystkie lub przynajmniej po części na szypułkach dłuższych lub krótszych, nieraz bardzo krótkich, zebrane w grono lub wiechę rozpierzchłą albo też zbitą i wówczas przypominającą kłos, albo też w kilka palczasto ustawionych pozornych kłosów.
Czasami taka forma pomocy przynosi zadowalające efekty. Patrz tutaj -
https://www.bio-forum.pl/messages/336385/530366.html