Z pewnością jest to gatunek z kręgu Orobanche alsatica - być może jest to O. bartlingii.
Wielkie dzięki za pomoc przy wszyskich gatunkach!
Proszę podaj dokładniejsze namiary tej O.bartlingii, O.lutea i O.elatior.
Kilkanaście okazów O. lutea spotkałem na wierzchowinie Góry Pychowickiej, zarówno O. elatior i O. bartlingii spotkałem w dolinie Kobylańskiej. Dokładniejsze namiary mogę podać na adres emailowy. W tym roku będę monitorować te stanowiska i mam nadzieję znaleźć kilka innych.
Bardzo dziękuję za namiary. O.lutea z Górki Pychowickiej, stanowisko znane. Takze O.bartlingii i O.elatior z Doliny Kobylańskiej znane i publikowane m.in. przez Panstwa Dańda i ja też coś o tym stanowisku O.bartlingii napisałam.
Prowadzę badania dotyczace rewizji taksonomicznej i rozmieszczenia Orobanche w Polsce, takze będę wdzięczna za informacje, jak coś jeszcze znajdziesz. Wspólnie z kolegą od 2-3 lat badamy rozmieszczenie Orobanche na Wyżynie Śląsko-Krakowskiej. Dolinki podkrakowskie jeszcze mamy słabo zbadane, a sa obiecujące.
(wypowiedź edytowana przez renka76 10.stycznia.2011)
Setki okazów Orobanche widziałem dwa lata temu niedaleko Pustyni Błędowskiej na północnych stokach Bucznej Góry. Jaka zaraza to była to już nie rozpoznaje, jedynie wiem jak one wyglądają. Czy to stanowisko jest znane ?
W tym roku bedę dość dokładnie penetrować okolice Krakowa (dol. Kobylańska, Bolechowicka, Szklarki, Racławki, Ojców i inne)oraz Olkusza i Miechowa. Zwrócę szczególną uwagę na rodzaj Orobanche. Planuję również kilka wypadów w Pieniny i Tatry oraz Beskid Wyspowy.