Pewnie pomyślicie, że mi całkowicie już "odbiło" ... no i może będziecie mieć rację:-)
W każdym bądź razie lubię doprowadzić sprawę do końca i dlatego dziś udałem sie w ten sam rejon puszczy. Skutek dość mizerny ale jakieś efekty są. Nałaziłem sie co niemiara i w sumie znalazłem jeszcze jeden pęd leszczyny z tym gatunkiem i w tym samym rejonie co poprzednio. Zrobiłem chyba z 15 km, przejrzałem setki leszczyn i nic podobnego w innym rejonie:-(
.
A na koniec jeszcze pytanie do znawców tematu:
- w literaturze określa się, że podstawki dzielą sie na ileś tam części, ale czy to oznacza, że w końcowym stadium dojrzewania podstawki zupełnie rozpadają się.
Pytam dlatego bo w preparacie zaobserwowałem dużą ilość właśnie takich jakby "ćwiartek" ale ani jednej podstawki ze sterygmami?
W tej ostatniej kolekcji zaobserwowałem jednak znaczną już ilość całkowicie okrągłych "elementów" ... podejrzewam, że to mogą byc zarodniki?
Z jakich źródeł korzystacie w przypadku Tremella?
Po przejrzeniu netu zupełnie zwątpiłem.
Chociażby wziąć pod uwagę dwie strony. Na pierwszej, na dole, zdjęcie Tremella podobnej do mojej ale juz linkowany materiał zupełnie nie odpowiada makro z moim???
http://svampe.dk/soeg/rapportside.php?DKIndex=21032 http://www.mycokey.org/ResultFind.shtml?genSpec=Species&ID=25064&9674 Sumując jednak wyszukane informacje podejrzewam, że to najprawdopodobniej T. indecorata?