W maju i czerwcu dość często znajdowany przeze mnie w wysychających olsach i rowach, na częściowo zagrzebanych w ziemi ( mule ) gałęziach. Wyrastają na drewnie w miejscach odpadnięcia kory, czasem ( gdy mają miejsce ) pomiędzy korą a drewnem, a czasem tak jak na zdjęciu trzecim.
Tylko na 3 zdjęciu u dołu po prawej (forma doskonała) ;-). Reszta to prawdopodobnie Aegirta candida. Tak już zupełnie poważnie - to w jednym przypadku też znalazłem taką "orzęsioną postać". Przeważnie jednak były to białe, gładkie bulwki. Niestety, brak makro sprawił, że nie mogłem należycie zaprezentować tego tu na forum. I pytanie, czy te orzęsione bulwki to jakieś stadium rozwojowe tego grzyba?
Jacku, trochę późno (widzę, że zgłosiłeś do Grej Id:265215) - ale nieco bogatszy w wiedzę, zmieniam zdanie co do mojego typowania. Otóż prezentowane tu grzybki to najprawdopodobniej Aegerita tortuosa - stadium konidialne. Teleomorfa - Subulicystidium longisporum (3 zdjęcie, prawy dolny róg). Na szczęście też "Grejowe". :-)