• Intrygujące kubeczki na gałązce jałowca.
Fajny, jakiś cyphelloidalny
Chętnie wyślę, bo jestem "strasznie" ciekawy co to jest :-). I jeszcze pytanie dodatkowe, czy ten eksykat na ostatnim zdjęciu to może być Merismodes?
Ta dokładka to Merismodes.
Dzięki wszystkim za pomoc. Znalazłem notowany z jałowca "cyphelloid" o nazwie Rhodocyphella cupuliformis. Niestety nie mam pojęcia jak to wygląda. Może ktoś z Was wie coś więcej? Są też podobne grzybki, ale ich substratem jest bez (Sambucus). A może to coś bardziej popularnego ;-). Jak tylko znajdę czas przygotuję "suszki" dla Błażeja. Dałem im trochę wilgoci i widzę, że się "namnażają". Aż żal niszczyć, bo to tylko kilka cm kwadratowych. Wygląda na to, że pod tym jałowcem już nic więcej nie znajdę (jest tylko igliwie), no i dostęp ograniczony, bo to duży płożący krzew.
Resupinatus griseopallidus
Bardzo dziękuję za tak szybką identyfikację. Podejrzewałem, że to może być ten gatunek, nie doczytałem jednak, że jego żywicielem obok bzu (Sambucus) - jest także jałowiec. Powiedz jeszcze tylko Błażeju, czy był dotychczas notowany w Polsce? I czy planujesz może coś publikować, czy zgłosić do GREJ-a?
Wg mnie nie był notowany.
Zgłaszaj:D
Dzięki :-) Grzybek (wcale nie w przenośni) przeczołgał mnie pod tym jałowcem ;-), ale warto było. :-) Bardzo się cieszę. To wielka satysfakcja znaleźć coś nowego. Oczywiście nie umniejszam Twojej roli Błażeju. :-) Bez mikroskopu i "odpowiedniej" osoby, nic by z tego nie było :-).