Tomku, oczywiście to co mi przysłałeś to śliczne A.juniperinella. Fajne, bo na trzonku maja BARDZO DŁUGIE Chalara (formę konidialną) - tak długich jeszcze nie widziałem.
Grażyna, dziękuję za kolejne 2 przesyłki - oczywiście też zawierają A.juniperinella. Bardzo się cieszę.
W międzyczasie znalazłem kolejne stanowiska u siebie, też na nich ładnie widac zmienność, np. jeden z owocników, widocznie na skutek jakiejś infekcji ?wirusowej zawiera takie wakuole, które po dotknięciu zabarwiają owocnik na fioletowo! Mam też owocnik, gdzie Z HYMENIUM wyrastają obok siebie forma doskonała i forma konidialna ;)
Grzybka u siebie stwierdzam z każdego miejsca gdzie szukam:
i nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić, że jest bardzo pospolity. Dziękuję Wam serdecznie, na ten rok zamykam poszukiwania u siebie. Oczywiście jeśli ktoś z Was znajdzie tego grzybka u siebie, a ja wciąż go z tej lokalizacji nie mam - spokojnie może mi wysłac i na pewno zdążę go sprawdzić i stanowisko umieścić w publikacji. Na teraz mam stanowiska:
- moje (czyli Ziemia Kłodzka)
- Grażyny Domian
- Piotrka Chachuły
- Tomka Nowaka
bardzo dziękuję za współpracę ;) Jak uporządkuję wszystkie dane jakie mam i umieszczę je w publikacji - odezwę się ponownie. Na pewno późną jesienią i zimą następnego roku rozpoczynamy poszukiwania kolejnych interesojących mnie gatunków z rodzaju Antinoa, będzie to A.albipes, A.krieglsteineri (oba nowe dla nauki) oraz A.buissonii (ciężka sprawa, ale też poszukamy).
(wypowiedź edytowana przez pimpek 09.lutego.2008)