Te dwa mniejsze to podgrzybki brunatne.Ten duży to stary b.edulis.
Ja z tych zdjęć dawałbym wszystkie okazy jako borowiki,rózne morfy.Ciekawe w jakim siedlisku i pod jakim gatunkiem drzew rosły?Ten mały z grubą nogą to napewno borowik,gdyby nie póżna pora roku to trochę przypomina sosnowego.Może ktoś jeszcze się wypowie.
Moim zdaniem to też borowiki, nie widziałem jeszcze podgrzybka brunatnego z białymi rurkami. Wszystkie rosły na niewielkim obszarze, w lesie liściastym, pod dębami,choć głównym drzewem była olcha... Dwa po lewej rosły pod dębem bezszypułkowym, obok siebie, dlatego uważam, że to ten sam gatunek, tylko wiekiem się różnią. Durgi znaleziony pod dębem czerwonym, troszeczkę dalej razem z Boletus luridus przy jednym drzewie...
Adam - pomocna byłaby fotografia z dobrze widoczną powierzchnią trzona w przypadku tych mniejszych owocników. Konieczna jest też fotografia zbliżenia skórki kapelusza, tak żeby było widać czy jest zamszowa czy nie...
Środkowy wygląda jak młody podgrzybek brunatny (miąższ i rurki lekko siniały przy uszkodzeniu?).
Średni chyba jest prawdziwkeim (B. edulis)
Niestety już je skroiłem i ususzyłem, więc temat raczej zamknięty... Bardziej mnie ciekawiło jak odróżnić od siebie Borowika szlachetnego i siatkowanego, czy są jakieś cechy charakterystyczne...?
Szlachetny:
kapelusz ciemnobrązowy (zazwyczaj), gładki, gdy wilgotny - lekko kleisty. Trzon jasny, pokryty siateczka zazwyczaj tylko w gornej połowie. Raczej pod dębami i sosnami.
Usiatkowany:
kapelusz jaśniejszy (orzechowobrązowy), zamszowy.
Trzon ciemniejszy niz ten u szlachetnego - zazwyczaj cały siateczkowany. Najczęściej pod bukami. Pojawia się też wcześniej od szlachetnego - czasem już pod koniec maja.
Do niedawna - były traktowane jak jeden gatunek.