Grabów to ja z tego lasu nie kojarzę, co też ich w 100% nie wyklucza, zwłaszcza jakichś młodych. Już prędzej zaplatał by się tam jakiś buk, który jest liczny w niektórych partiach lasu.
Tak mi pokazały google po wklepaniu GPS z etykiety, więc wybrałam najbliższy las. Idąc dalej, przejrzałam pobieżnie zadrzewienie na http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy# i w oddziale 96f grab miejscami występuje, pytanie tylko, czy to tam? no i o ile się nie mylę, jakiś listek grabowy chyba się zaplątał na pierwszych fotkach? Smak jak sądzę określiłeś jak trzeba i jesteś pewien, że absolutnie nie był ostry? tylko co do barwy wysypu mam duuuuże wątpliwości, bo już na blaszcze wygląda na żółty, a może masz gdzieś kartkę z wysypem, albo pamiętasz skąd się wzięło, że ten wysyp jest kremowy? ;) Żeby się dowiedzieć co to za gatunek musimy współpracować :D
Las ten, tylko nie wiem czemu Cię google wyrzuciło poza las ( sprawdziłem jeszcze raz podane namiary i wszystko się zgadza ) i czemu wyświetla to jako Galonki, które są za trasą 2 km i więcej.Według tej strony bdl.lasy w skład zadrzewień w tym dziale wchodzą sosna, brzoza, osika i kruszyna. Według tego co tam widuję to sam tam również młode dęby i czeremchy.
Kolor wysypu został określony "na bieżąco", z tym że teraz nie pamiętam w jakim świetle np. Po drugie te kolory są przecież zbliżone do siebie i mam czasem problem z ich określeniem :)
Smak również został określony na bieżąco i teraz to już nic więcej raczej sobie nie przypomnę.
OK, będziemy walczyć :) I tak Tomka spytam, czy to jest to, co myślę, że jest. A dla Ciebie (i innych) tabela z kolorami wysypu wg Romagnesi'ego, ale działa tylko na monitorze, specjalnie skorygowałam barwy do takich jakie widziałam oczami w książce. Wydrukować się tego nie da, no chyba, że w jakimś hiper super punkcie, co mają odpowiedni sprzęt, coby wyłapać wszystkie tony itp.