To są bardzo zdeformowane i przez to nietypowe owocniki szaroporki podpalanej (Bjerkandera adusta). Wskazuja na to wyraźnie szare pory widoczne zwłaszcza na drugim zdjęciu.
Raczej to nie to. Szaroporka podpalana jest z wierzchu brązowa i ma kształt typowej huby. To natomiast jest całe białe i nie przypomina kształtem szaroporki.
A ja się upieram, że to szaroporka podpalana tylko bardzo mocno zdeformowana i dlatego nie ma kształtu typowej huby. Widziałem mnóstwo szaroporek i miały one bardzo różne kształty, także takie jak widać na zdjęciu. Zwykle wyrastają one w ten sposób blisko ziemi, wsród gęstej trawy i te warunki nie pozwalają im się rozwinąć w typowe kapeluszowate vel hubowate owocniki.
To prawda, wiele hub czasem się deformuje na skutek czynników zewnętrznych.
Ja widziałem zdeformowane owocniki anyżaka pachnącego, które zamiast rosnąć konsolkowato z boku pnia, rosły poduchowato na wierzchu. Przypominały poduszki lub coś bliżej nieokreślonego (ot bezkształtna masa, z daleka myślałem, że to może śluzowce), hymenofor skierowany był ku górze i gdyby nie kolor, zmiana koloru pod uciskiem i zapach w życiu bym nie rozpoznał co to jest.
Marcin Piątek już napisał i zgadzam się z tym.
Sam widuje owocniki tego gatunku na pieńkach i korzeniach przy ziemi. Sa wtedy niemal zupelnie rozpostarte (tylko miejscami nieco odgięte). To częsta forma szaroporki podpalanej (Bjerkandera adusta).