• Na gałęzi z bagnistego terenu
W tym samym środowisku znalazłem Scutellinie, Lycogala i kilka innych, więc z ciekawości szukałem w przybagiennym terenie i na dwóch gałązkach leżacych obok siebie znalazłem takie oto miseczki
\
\
\
.
#2842
od sierpnia 2002
1, 3 i 4 to zapewne jakies Mollisia. Daj proszę kilka fotek z max przybliżeniem wycnków?
A co do f.2 - czekam na powiększenie.
Proszę bardzo: f.2 - trzy wycinki...
\
\
#2845
od sierpnia 2002
I on tak schnąc robił się czerwony? Ale fajnie.
To albo też jakiś fajny Hymenoscyphus, albo coś w tym stylu - jakaś Cyathicula lub Crocicreas, bo ?jakby chyba zewnętrzna strona miseczki na trzonku była nie_gładka=lekko_owłosiona? Może z kryształkami?
Zastanawiam się.... czy na foto 3 te żółte "miseczki" nie wyglądają jak jakiś łzawnik ??
F.3 - zbliżenie (dwa wycinki)
\
\
F.4 - zbliżenie (dwa wycinki)
\
.
Kurcze no nie wiem.... może to i Łzawnik? Poczekamy na inne wypowiedzi :)
Pimpek... mnie jest trudno ocenić to, co znalazłem, ale na forum umieszczam zwłaszcza te znaleziska, które w sposób szczególny mnie interesują i fascynują i nie mogę sobie poradzić z oznaczeniem.
Na f.2 słusznie zauważyłeś, że krawędzie miseczek nie są gładkie - one mają raczej kształt lekko ząbkowany, lub delikatnie postrzępiony.
Wszystko, co jest na tych zdjęciach jest przygotowane dla ciebie do wysyłki.
Z tego miejsca mam jeszcze kilka innych, moim zdaniem, ciekawostek, ale to w innym wątku po przygotowaniu zdjęć. Pozdrawiam...
To wszystko było na obrzeżach tego uroczego leśnego oczka wodnego, na którym niedługo zakwitną nenufary. Takich oczek jest w pobliżu wiele, a teren między nimi czasami jest nie do przebycia z uwagi na grzęzawiska - dlatego teren ten jast mało odwiedzany i wszystko tu żyje jakby w stanie pierwotnym.