#5870
od sierpnia 2002
ale należałoby też wziąć pod uwagę pierwszy owocnik Arachnopeziza aurelia - ja widywałem je w ciepłym lutym..... a teraz to już nic nie wiadomo....
Czyli pajęczynokustrzebka złotożółta - bardzo ładna i... rzeczywiście bardzo podobna:)
#1192
od września 2006
... ale jednak warto też wziąć pod uwagę, tak jak proponujesz - Merismodes :) . One czasem mogą rosnąć w takich luźnych skupieniach. Ten ze zdjęcia przypomina mi właśnie takich samotników.
No to kto zacytuje najpopularniejsza na forum odpowiedź, która pada przy pytaniu o gatunek ?
#5879
od sierpnia 2002
m _ _ _ _ s _ _ _
i podpowiem, że nie jest to "m a l e ń s t w o" :-)
#2703
od lipca 2005
:) No tak - pozostaje ustalenie kolejności kto pierwszy wsadzi kołek pod m........?;) Kołek jest jeden - nie chciałabym go kroić bo jest twardy i mogłabym "COŚ" uszkodzić przy okazji;)
Ponieważ na tym kołku dominują jednak workowce to myślę, że Ty pierwszy Pimpuś... jeśli oczywiście zechcesz?;) A jak się okaże, że to podstawczak, to może potem Jakub (oczywiście jeśli zechce;)
Dodam, że tych mikro-kudłatych jest na kołku kilka - ten był najbardziej fotogeniczny;)
#5880
od sierpnia 2002
Podeślij te maleństwa + galaretki + Orbilia + Mollisia, zobaczę co jest co. Jeśli tam będą podstawczaki to podeślę Jakubowi, jeśli Jakubie chcesz. Zarówno Merismodes jak i te pomarańczowe galareki (jak one się nazywają?) są xerotolerantne, więc nie umrą.
Ale TO maleństwo wyślij wilgotne, bo jeśli to Arachnopeziza to musi mieć wilgoć.
Jasne, jestem chętny na wszystkie miseczkowate podstawczaki, ciekawe galaretki również :)
Bardzo dziękuję - Wam OBU:)))
No tak, nie pozostaje mi nic innego, jak uporządkować w końcu ostatnie zdjęcia i wspomóc choć trochę obiecaną w grudniu (?) teorią o michach ;-)