Jacek, a co Ty typujesz? Nie warto onieśmielać się wielością gatunków, bo większość występuje "gdzieś tam bardzo daleko". A ten twój to dość charakterystyczny zasłonak. Masz wspaniałe, po prostu świetne, niemal idealne zdjęcia. Dobrą charakterystykę stanowiska. Może na fotkach nie widać krawędzi blaszek, ale na pewno można ewidentnie i skutecznie zawęzić obszar poszukiwania... a nawet bezpośrednio wskazać najbardziej prawdopodobnych podejrzanych. Próbowałeś?
Podobnie jak w przypadku zasłonaka z tego wątku https://www.bio-forum.pl/messages/33/223743.html mam swoich "podejrzanych".Ponieważ jednak w swoich typowaniach kieruję się ( zbraku opisów w języku polskim,jak również moją niedostateczną znajomością języków obcych)gł.podobieństwem "wizualnym",moje typowania są tylko pozycją wyjściową do dalszych poszukiwań.Jeśli ktoś typuje podobnie jak ja,zawęża to krąg poszukiwań.
W tym i linkowanym wątku zastosowałem taktykę nie sugerowania gatunku licząc na ... No właśnie,na co ? Z aktywności forum "jaki to grzyb" wysnułem hipotezę,że większość grzybofisiów pogrążona jest w śnie zimowym :))
Teraz na serio.Najbardziej pasuje mi tu Cortinarius solis-occasus (zero stron w googlach po polsku).Brązowy wysyp elipsoidalnych,o drobno brodawkowatej powierzchni zarodników też chyba tu pasuje. Jest jeszcze dużo mniej podobny (według mnie) C.laniger.Ten woli raczej lasy bardziej iglaste,ma inny pierścień i przebarwienia.