Wróciłam właśnie z kolejnego wyjazdu i w skrzynce czekała na mnie informacja o spotkaniach mikologicznych w semestrze zimowym. Z ogromną przyjemnością zawiadamiam szczególnie o spotkaniu..... LISTOPADOWYM!!!!
Serdecznie zapraszamy na spotkania Sekcji Mikologicznej Oddziału Poznańskiego PTB, które odbywać się będą o godz. 1200 w Małej Auli, Coll. Biologicum UAM, Poznań, ul. Umultowska 89 (Morasko), wg następującego planu:
1/ 22.X.2008 r. Prof. dr hab. Jerzy Chełkowski oraz współpracownicy Dr Lidia Błaszczyk, Mgr Delfina Popiel i Dr Łukasz Stępień(Instytut Genetyki Roślin PAN, Poznań)
„Genetyka, genomika i diagnostyka grzybów workowych (Ascomycota) i ich form anamorficznych”
2/ 26.XI.2008 r. Piotr Perz (Kłodzko)
„Discomycetes Ziemi Kłodzkiej (wyniki obserwacji z lat 2005-2008)
3/ 10.XII.2008 r. Prof. dr hab. Piotr Goliński (Wydz.Technologii Drewna,Uniwersytet Przyrodniczy, Poznań)
„Mikotoksyny w warunkach klimatycznych Polski”
4/ 14.I.2009 r. Doc. dr hab. Krystyna Przybył (Instytut Dendrologii PAN w Kórniku)
„Drzewa pomnikowe, struktura genetyczna, dendrochronologia, problem
zgnilizn”
Pimpek! WOW! Z góry gratuluję :)
O-O :D sprawa wygląda poważnie, plamy być nie może O-O :D
Postaram się być w listopadzie. Mam nadzieje, że poza oficjalnym spotkaniem spędzimy razem nieco więcej czasu.
#4081
od stycznia 2007
cytat:
2/ 26.XI.2008 r. Piotr Perz (Kłodzko)
„Discomycetes Ziemi Kłodzkiej (wyniki obserwacji z lat 2005-2008)
Byłam, słuchałam, oglądałam i składam raz jeszcze gratulacje na ręce Piotra, Piotrze, słuchałam z zapartym tchem, dowiedziałam się tyle o workowcach, o Twojej pracy i jestem pełna podziwu, to jest wielka rzecz, którą już wykonałeś, a jednocześnie tyle planów na przyszłość!
Życzę realizacji dotychczasowych planów i podejmowania kolejnych wyzwań :-)))
Kochani bio-forumowicze, przyjeżdżajcie do Poznania, było wystąpienie Ani Kujawy, była obrona pracy doktorskiej Ani Kujawy, było wystąpienie Piotra Perza, to są spotkania, dla których naprawdę warto przyjechać do Poznania ..... :-)))
Wiem, ja mam blisko, pracuję w Poznaniu, ale naprawdę mimo wszystko serdecznie zachęcam, przyjeżdżajcie :-)))
Ja też słuchałam Piotra z przyjemnością :-)) Obserwowałam przez ostatnie lata Piotrowy mikologiczny i jestem pod wrażeniem tego, co dokonał.
Zachęcam tych, którzy mogą chcą uczestniczyć w spotkaniach poznańskich - to są spotkania otwarte. Jeśli jakiś temat kogoś interesuje - może przyjść i posłuchać. Prelegentami są osoby z różnych ośrodków z całej Polski. Zachęcam bardzo :-)
#5005
od sierpnia 2002
Dzięki ;)
Cieszę się, że nie dałem (całkowitej) plamy, choć jestem z siebie niezadowolony, że źle rozplanowałem czas (wogóle go właściwie nie rozplanowałem).
Dobrze, że nie było kompromitacji, gdzyż p. prof. Bujakiewicz sporo ryzykowała mnie zapraszając. Również sporo ryzykowała Ania będąc za takie zaproszenie współodpowiedzialna. I to, że obie się teraz nie wstdzą jest dla mnie najważniejsze.
Cieszę się, że mogłem poznać Basię....... choć byłaś tylko chwileczkę i ukciekłaś :) Ale na pewno jeszcze kiedyś :D
pzdr
Pimpuś Sadełko
#4086
od stycznia 2007
Rzeczywiście, zniknęłam szybko z Małej Auli, praca czekała na mnie, ale bardzo miło było mi poznać Ciebie, Kasię i Amadeuszka, a Twoje wystąpienie podobało mi się tak bardzo również i dlatego, że chciałeś nam jak najwięcej powiedzieć :-))) Czas jest rzeczą drugorzędną w takiej sytuacji! :-)
Podziękowania również ode mnie dla Ani i Pani Profesor :-)))
Pozdrawiam Ciebie i Twoją Rodzinkę
Basia Znikacz ;-)
:-)))
#4089
od stycznia 2007
Piotrku, jeszcze jedno, jestem za tym, byś podpowiadał terminy i substraty workowców, podobnie jak czyniłeś to w poprzednim sezonie bezśnieżnej zimy :-)))
Może akurat podczas bytności w lasach, czy na łąkach znajdziemy czy to bukwie, czy łodygi zeszłorocznych łopianów, czy inne z grzybkami dla Ciebie :-)))