No tak, może to być O. bufonia ale jeszcze powinieneś nad nią popracować!
Odróżnienie ich nie jest łatwą sprawą, szczególnie gdy w owocnikach brakuje charakterystycznych dla O. bufonia wysięków żywicznych które dla początkujących w tym rodzaju mogą być trudne do zauważenia a co więcej, interpretacja ich charakteru.
Żeby długo nie marudzić kilka rad i podpowiedzi:
Postaraj się zrobić bardzo cienki przekrój owocnika, szczególnie interesuje nas w tym przypadku warstwa zewnętrzna. Koniecznie w wodzie, bez żadnej chemii!!!
Jeśli znajdziesz w tej warstwie dość wyraźne żywiczne wysięki pokrywające w niektórych częściach sploty strzępek to faktycznie to będzie O. bufonia. Znajdziesz ich wygląd na zdjęciach tego gatunku w moim atlasie (fot; 7,10,16,17).
Jeśli ich nie znajdziesz to sprawa komplikuje się bo, albo ich nie potrafisz znaleźć, albo z kolei występują w tej kolekcji w bardzo znikomej ilości, co sprawia trudność ze znalezieniem ... albo może to być O. mirabillis?
Żeby porównać, to widok wysięków żywicznych O. mirabilis znajdziesz na zdjęciu nr. 10, u mnie w atlasie na stronie:
https://grzyby-pk.pl/gat_o/gat_otidea_mirabilis_20181007.php Jeśli ich charakter jest podobny do tych, to może być właściwie ten gatunek, chociaż tak jak wspomniałem jest to trudna grupa i pewności bez sekwencjonowania nie uzyskasz.
Krótko mówiąc, jeśli są wysięki charakterystyczne dla O. bufonia to prawie pewne, że to ona, jeśli nie, to na "dwoje babcia wróżyła".