#12045
od października 2007
Dotychczas znajdowałem tego grzybka tylko na "czapeczkach" i łupinach żołędzi dębów czerwonych gnijących w ściółce pod warstwą liści. Tym razem znalazłem te grzybki na porębie lasu mieszanego -sosny, brzozy, dęby. Możliwe, że rosły tam również dęby czerwone. A porastały różne fragmenty drewna powgniatane w ziemię, nn, sosnowe, brzozowe, a nawet rosły na starym wrośniaku.
W związku z tym pobrałem materiał zielnikowy.
I teraz mam pytanie do Kustoszy. W wątku >>>
https://www.bio-forum.pl/messages/33/1324902.html zostało stwierdzone, że gatunek
Biscogniauxia repanda jest zgłoszeniowy bo tutaj >>>
https://www.grzyby.pl/pelna/grzyby-makroskopijne-Polski-w-literaturze-mikologicznej-gatunki.htm ma mało notowań. Czy zatem ten gatunek też jest zgłoszeniowy? Czy tamto dotyczyło tylko Pyrenomycetów?
.
.
#807
od października 2020
O, dołączam się do pytania Jacka, bo o ile w przypadku czeklist Wojewody i Chmiela sprawa wydaje się (przynajmniej wg mnie) jasna, to w przypadku micromycetes z listy Mułenki sprawa jest niejasna. Jeśli dobrze rozumiem, to można zgłaszać z tej listy gatunki, których notowań było do pięciu w tej publikacji. Ja czeklisty Mułenki nie mam (ktoś ma - z użytkowników?)... więc?
Też nie mam tej czeklisty, :-( w związku z tym dopytam jeszcze (może także w imieniu Jacka) o Cucurbitaria caraganae. Czy jest "GREJ-owa"?
1. Jacku, workowce zgłaszalne to te do 5 stanowisk u Mułenki (pyrenomycety) lub u Chmiel (reszta asco).
2. A. a. ma u Chmiel 7 stanowisk, więc nie spełnia kryterium.
3. C. caraganae nie ma w Mułenki, więc pewnie jest nowa dla PL - zgłaszalna wobec tego.
4. Staszku - wyślij mi swój adres e-mail.