Prawdopodobnie Cystolepiota aspera
Piotrze to do kogo z suszkiem ?
:-) do siebie - może uda się od niej rozpocząć przygodę z mikroskopem?
#380
od lutego 2007
Aniu mam zamiar to zrobić, jak tylko dotrze on do mnie. Nie wiem tylko jak się za takiego suszka zabrać. Jak go pokroić ? Czy go wpierw uciąć a potem w czymś zamoczyć. Pytań ze sto. Może jest jakiś wątek do którego nie dotarełem pod tytułem pierwsze kroki z mikroskopem. Pozostało mi się brać ostro do nauki a potem na egzamin do Ciebie :). Według Ciebie ta Lepiota jest dość prosta w rozpoznaniu - może mi się uda ?
#381
od lutego 2007
Aniu przeczytałem step by step spinmastera i trochę mnie to przeraziło. Z natury jestem cierpliwy i nie poddaje się tak łatwo. Mam nadzieję, że przełamie wszystkie przeszkody mikroskopowania i stanę się kolejnym na forum mikroskopofiśniętym.
Zadatki na zmikroskopowanego grzybniętego masz - powodzenia ;-)))
Ania lubi czubajeczki :-)
Ania będzie komentować od soboty chyba - teraz po prostu nie da rady :-(( Nie widać mnie spod pracy. I rodzina nawet zapomniała jak wyglądam :-))
Cechy mikro potwierdzają - według mnie - L. aspera. Komentarz do zdjęć potem. Wojtku, obok blaszki w preparacie powinny pływać liczniej zarodniki - możesz je jeszcze wrzucić (pod 40x moga być) kiedy znajdziesz inne gatunki czubajeczek, zarodniki będą nam potrzebne do porownań.
OK zrobie kolejny preparat i poszukam tych zarodników. Ten mój suszek to młodziak.