Główna Zaloguj Wyloguj się Załóż Edycja Szukaj Kontakt grzyby.pl atlas-roslin.pl
Clavulinopsis corniculata ?
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2021 « starsze wątki (do 10 listopada 2021) «

#9
od lutego 2020

27.10.2021 Sławków. Polana w lesie, na suchej piaszczystej glebie. Gleba zawiera w sobie miejscami "kamienie" krzemienne i czasami wapienne. Kilka/ kilkadziesiąt metrów od brzóz i sosen. Owocniki (około 20 sztuk) rosną w trawie w pobliżu jastrzębca. Wysokość owocników maksymalnie 3.5 cm, kolor mocno żółty(telefon przekłamuje kolor), zapach wyraźny, nieprzyjemny przypominający mąkę trzymaną w wilgotnej piwnicy, z nutką soku z ogórka.

#10322
od września 2005

poproszę

#12
od lutego 2020

Dziękuję, chętnie wyśle :) Jednak jeszcze mam pytania techniczne (nie wysyłałem eksykatów tutaj ani w GREJU jeszcze).
-Na jaki adres wysłać (znalazłem w necie adres z wydziału chemii UAM)
- Jak i czy powiązać suszek z tym postem (nie widzę na telefonie ID i jedyne co wyróżnia posty, to cyfry w linku).
- Czy na kartce robić notatkę taką jak w poście, czy nie trzeba (domniemana nazwa rodzaju/gatunku się pojawi, zwłaszcza że wyśle dwa rodzaje). Oraz czy np dodać lokalizację (Mapkę do okreslania ATPOL znalazłem na stronie grzyby.pl).

#544
od października 2020

- Dr Błażej Gierczyk
Wydział Chemii UAM
Uniwersytetu Poznańskiego 8
61-614 Poznań
- podajesz wątek, np. ten: https://www.bio-forum.pl/messages/33/1282315.html
- na kartce załączonej do eksykatu wpisujesz: gatunek (ew. rodzaj), kto znalazł, kto oznaczył, miejsce (dobrze jak podasz poz. GPS), siedlisko, sposób wzrostu, ATPOL i ew. uwagi.
Początkowo to brzmi groźnie, ale można przywyknąć:).

#13
od lutego 2020

Dziękuję :) W czwartek wyślę. Zazwyczaj wysyłam listem priorytetowym - mam nadzieję że to odpowiedni sposób wysyłki. Dodam jeszcze, że na tej samej łące około 25 metrów dalej znalazłem kolejne kilka owocników . Tym razem fotografia w świetle sztucznym, białym (po zachodzie słońca było ).

(wypowiedź edytowana przez Dominikgrzybek89 03.listopada.2021)

#16231
od maja 2009

2021.11.03 07:12 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
Dominiku, możesz wysyłać jak zbierzesz więcej eksykatów, po kilka sztuk, nie ma sensu płacić po kilka razy za przesyłkę.
Eksykaty wkładaj najlepiej do strunówki i wrzucasz do niej również etykietę. Jak masz zebrany podobny ponownie (tak jak tu) ale nie jesteś pewien, że to ten sam gatunek to lepiej zapakuj oddzielnie.
W tym konkretnym przypadku najlepiej będzie jak oznaczysz :
Clavulinopsis sp. 01
Clavulinopsis sp. 02

Nie przepisuj na kartkę całego numeru wątku, wystarczy tylko ten fragment: 33/1282315 (to jest numer tego konkretnego wątku, niepowtarzalny)
Dane do znaleziska możesz zamieścić na etykiecie ale również podać w tym wątku. Jeśli widziałeś moje wątki to dane wyglądaja tak:
NAZWA:
DATA ZBIORU:
WOJEWÓDZTWO:
POWIAT:
GMINA:
LOKALIZACJA:
ATPOL:
SIEDLISKO:
SUBSTRAT:
LICZEBNOŚĆ:
Najważniejsze jest podanie na etykiecie numeru wątku, ten po jakimś czasie umożliwia szybkie jego odnalezienie. Jak będą jakieś braki to Błażej upomni sie o uzupełnienie, tym nie ma co się przejmować.
Tak jak powiedziałem najważniejsze jest aby było wiadomo do czego daną kolekcję przypisać a to jak mamy numer wątku jest do ogarnięcia.

#10326
od września 2005

I wszyscy już wszystko wyjaśnili:D

#16232
od maja 2009

2021.11.03 10:04 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mirosław Gryc (mirek63)
No wybacz, że wyręczamy Ciebie, ale to w trosce żebyś miał jak najwięcej czasu na mikroskopowanie:)

#146
od października 2019

2021.11.04 20:06 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

bogdan mazur (boguo)
Dzięki, widzę że ja trochę błędnie wypełniałem też, pomijałem numer wątku. Będę wiedzieć na przyszlość też :)

#15
od lutego 2020

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc :) Jesli chodzi o wysyłkę, to faktycznie jeszcze z tydzień poczekam. Sprawdzę czy mam gdzieś suszki "robaków" i ich foto z zeszłego roku, a jeśli nie, to obejrzę stanowiska, może więcej materiału do badań znajdę. Jeszcze przy okazji zapytam - Czy są jakieś rodzaje/ rodziny,typy owocników lub jakiś typ siedliska, z których grzyby są tutaj szczególnie poszukiwane do badań? U mnie w okolicy jest sporo rożnorodności, tak samo jak ciekawostek (które będę tu publikował). Może ktoś szuka czegoś, co u mnie występuje :)

#10330
od września 2005

To niestety trudno zdefiniować, najbardziej się sprawdza system wrzucania na forum różnych "ciekawostek" i czekanie na zainteresowanego:D
« Poprzedni Następny » bio-forum.pl « Jaki to grzyb? Mykologia « Archiwum - starsze wątki « Archiwum 2021 « starsze wątki (do 10 listopada 2021) «
Czy jesteś pewien/pewna, że masz coś (rzeczowego) do dodania?

Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji