Wg. mnie Otidea alutacea.
Martwią mnie nieco wymiary zarodników bo są dość małe jak dla tego gatunku ale pozostałe cechy pasują do tego gatunku. Są trzy możliwości: źle skalibrowałem program (robiłem przed chwilą nowa kalibrację); mamy do czynienia z owocnikiem niezbyt dojrzałym; trzecia opcja to ta, że zarodniki są OK ale mamy do czynienia z kolekcja o których wspomina Harmaja 2009a) - 12.5–14.5 × 6.2–7.3 μm.
Twoje: Me = 12.6 × 6 µm ; Qe = 2.1 ale podejrzewam, że to jest kwestia dojrzałości owocników, w hymenium zbyt duży odsetek worków z zupełnie niedojrzałymi zarodnikami.
Ostatnio wymieniana jest Otidea o tak małych zarodnikach ale makro zupełnie do niej nie pasuje oraz inne cechy (Otidea saliceticola).
Gatunek w zasadzie pospolity ale kolekcja ładna więc wypada zapytać;
Błażeju czy zechcesz wcielić ją do swego "królestwa"? ... chyba bez zgłaszania?
I jeszcze przy okazji info do innego znaleziska oznaczonego nr. 11 - 2019.05.31 - Zgórzyńskie (z leszczyny)
Jest to na pewno Lachnum ale z grupy która wymaga bardzo dokładnych pomiarów więc odpuszczam, z eksykatu tego nie zrobię. Jak ktoś ma klucz to sekcja 5-6 (--+ lub ---) czyli parafizy bez zawartości, kryształow brak, croziers nawet nie sprawdzałem. Kilka (naście) kolekcji z tej grupy juz mikroskopowałem ale nawet ze świeżych pewności nie miałem więc szkoda czasu:( Grupa wymagająca dalszych badań!