Raczej Ganoderma applanatum (= G. lipsiense), ale na zdjęciach nie widać wyraźnie cech mogacych jednoznacznie potwierdzić lub zaprzeczyć tej tezie.
Na co należy zwrócić uwagę:
1) przekrój - ten, który zrobiłeś nie pokazuje tego co trzeba ponieważ odkroiłeś brzeg kapelusza, a trzeba było oderwać cały owocnik i przekroić po promieniu; przekrój Ganoderma adspersum powinien wyglądać tak jak na tym zdjęciu:
http://grzyby.strefa.pl/foto06/ganoderma_adspersum_7.jpg Zwróć uwagę na proporcję grubości kontekstu (miąższu) do warstwy rurek.
Na zdjęciu przekroju, które wykonałeś widać, że miąższ jest stosunkowo cienki w stosunku do warstwy rurek i jasny co wskazuje na G. applanatum; u Ganoderma adspersum miąższ jest zazwyczaj ciemniejszy.
Na przekroju będzie jeszcze widać czy kolejne, roczne przyrosty rurek pooddzielane są warstwą kontekstu czy nie - u G. adspersum nie są pooddzielane,a u Ganoderma applanatum i owszem; warunek: owocnik musi być kilkuletni, żeby to zaobserwować. Twoje mają dwa/trzy lata więc powinno być coś widać.
I jeszcze: w miąższu G. applanatum są zazwyczaj inkluzje białej grzybni, których nie ma u G. adspersum.
2) brzeg rosnącego owocnika - u Ganoderma adspersum między białym brzegiem kapelusza, a właściwą skórką jest żółtobrązowa strefa przejściowa:
Ponadto G. adspersum ma grubszą skórkę niż G.applanatum jednak tej cechy nie "zobaczysz" nie mając wcześniejszego porównania skórek obydwu gatunków.
Reszta to niestety - mikroskop.