Tomku tak podejrzewałem ale teraz jestem pełen obaw?
W takim razie grzyb wymaga dokładniejszej analizy. Ostatnio mam jakiś pracowity okres nie bardzo mam czas na mikroskopowanie ale przed chwilą zajrzałem do dojrzewalni. Grzyb ładnie rozwija się, oznaki podsuszenia już nawet prawie niewidoczne. Będzie ładny materiał do mikroskopowania.
Wracając jednak do substratu to zdrewniały jakiś korzonek w błotnistej ziemi prawie na samym dole wyschniętego rowu melioracyjnego. Nie mogłem go dobrze obejrzeć bo cały upaprany w błocie i tak go pobrałem. Próba obcięcia w terenie substratu nie powiodła się i chyba w takim razie bardzo dobrze, strasznie twarde to coś. Czy krwawnica może mieć tak zdrewniały korzeń?
Substrat w całej okazałości:
.
Dzięki Tomku za czujność:)
Czy krwawnica lubi torfowo-błotnistą glebę, Być może faktycznie tam rosła? - tylko bobry zrobiły swoje:( Trochę mnie zdziwiło, że korzonek dość łatwo wyszedł z podłoża, wierzba raczej głębiej ukorzenia się ale też zrzuciłem to na poczet działalności bobrów?
Edit: zadaję głupie pytania:(
- jasne że tak, wystarczyło zajrzeć do Wiki.
Po prostu pośpiech. Wątek zakładałem będąc w pracy po krótkiej analizie klucza Barala który praktycznie od razu doprowadził mnie do tego gatunku. Czasu na szukanie info o tym gatunku zabrakło i stąd błąd ... pośpieszyłem się:(
(wypowiedź edytowana przez mirek63 17.czerwca.2018)