Witam wszystkich serdecznie :) Po raz pierwszy na forum i już z pierwszym zapytaniem. Przygotowuję prezentację na temat gatunków biocenotycznych (rola i znaczenie). Byłabym wdzięczna za wszelką pomoc i nakierowanie na ciekawą bibliografię czy też strony. Każda dodatkowa informacja mile widziana :)
Cieszę się, że znalazłam choć jedną tak przychylną mi osobę na forum :) Owszem studiuję leśnictwo i powyższą literaturę już przeglądałam :( niestety wiadomości dość skromne na ten temat, ale cóż, nie poddaję się :)
#128
od stycznia 2007
Kingo,
Życzliwą pomoc na forum na pewno znajdziesz, od Twojego pierwszego postu minęło dopiero kilka godzin.
Ja nie chciałabym się wyrywać, bo nie jestem w tym temacie fachowcem, mam jedynie książkę Świat roślin (praca zbiorowa pod red. Józefa Prończuka,PWN, 1977), ale to raczej pozycja popularno-naukowa i bynajmniej nie najnowsza.
Może spójrz na archiwalne wątki botaniczne. Jest to trochę szperania, ale może akurat coś znajdziesz.
(wiadomość edytowana przez topazzz 10.marca.2007)
Kinga, przychylnych jest wiele, tylko może nie wiedzą (tak jak ja) nic na temat gatunków biocenotycznych? Co to biocenoza wiem, i dla mnie wszystkie gatunki mogą być biocenotyczne :-), to pewnie pojęcie bliskie leśnikom, może ekologom...
Przychylnych pewnie jest więcej, tylko ten termin jest wykorzystywany typowo w leśnictwie. Na tym leśnym forum, które zalinkowałam jest sporo ludzi chętnych pomóc i obeznanych z ochroną przyrody w lesie i metodami stosowanymi w leśnictwie. Ja mam bardzo ograniczoną wiedzę na ten temat (założeń teoretycznych i metod praktycznego zastosowania) więc nie umiem Ci bardziej pomóc.
:-)
powodzenia
Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i cenne wskazówki. Udało mi się skompletować moją prezentację, a przy okazji ( lub przede wszystkim ) poznałam kilku leśników i innych przyrodników :) pozdrawiam serdecznie.