Tego dnia fotografowałem więcej. W tym odcinku skupię się przede wszystkim na okolicy dworca kolejowego, chociaż to dużo powiedziane - Chrzanów Śródmieście. Mały budynek, wysoki nasyp na na nim oraz pomiędzy nim a ciągiem niewielkich sklepików to i owo. Na mapie firmy Compass jest to miejsce oznaczone niebieską kreską.
Zaczynamy od nasypu, na którym spotkałem łan wilczomlecza sosnki - Euphorbia cyparissias.
Nieco dalej na liściu pokrzywy zwyczajnej - Urtica dioica usadowił się zielony chrząszcz z rodzaju naliściak.
Na tej samej roślinie trafił się jeszcze pająk darownik przedziwny.
Następnie na roślinie z rodziny Brassicaceae, typuję stulisza - Sisymbrium officinale, przydybałem parę owadów w toku czynności związanych z przedłużeniem gatunku. Udało mi się po dłuższych poszukiwaniach w sieci ustalić, że są to przedstawiciele szeroko pojętej rodziny Tipulidae z gatunku nerkosz - Nephrotoma quadrifaria.
W tych samych chaszczach zakwitł jeszcze bodziszek cuchnący - Geranium robertianum.
Teraz bardzo szybko przechodzę do punktu drugiego, oznaczonego na tej mapie zielonym kolorem. Tutaj na początku zwróciłem uwagę na tego tulipana - Tulipa.
Tego dnia panował potworny upał, co widać na przykładzie ledwo radzącej sobie w tej sytuacji młodej kawce.
Penetruję teraz chaszcze w okolicy ulicy Sienkiewicza. Tutaj po raz kolejny spotkałem bodziszek cuchnący - Geranium robertianum.
Natrafiłem również na porażony przez wroślika - Peronospora ranunculi jaskier rozłogowy - Ranunculus repens. Jak widać choroba nie przeszkadza mu w kwitnieniu.
A to już niemały łopian mniejszy - Arctium minus. Otacza go jasnota biała - Lamium album.
Uczepiła się go niełupka mniszka - Taraxacum.
Do kwiatu jasnoty białej - Lamium album wspina się mrówka.
Trzmielowi ziemnemu było łatwiej.
A to już żółta kropka, czyli niewielki klomb w sąsiedztwie kościoła p.w. św. Mikołaja. Na początku różanecznik żółty - Azalea pontica.
Następnie idą dwie odmiany zimozielonych różaneczników. Pierwsza z nich jest zdecydowanie biała.