Czosnek wężowy Allium scorodoprasum L. ma spłaszczone (czy Twój takie ma?), sino-zielone liście. Pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego - jest archeofitem. U nas rozmnaża się tylko wegetatywnie. Był ceniony i jadany przypuszczalnie do końca średniowiecza. Trwa na stanowiskach dawnego osadnictwa lub działania naszych praszczurów - więc jest świetnym wskaźnikiem dla archeologów - m.in. wskazuje grodziska. Niemcy nazywaja takie gatunki "reliktkulturpflanzen". Zorientuj się, czy teren, gdzie go znalazłaś nie jest znany archeologom, jako miejsce średniowiecznego osadnictwa. Michał
ma spłaszczone liście :) ale teraz raczej zżółknięte (susza). To bardzo ciekawe co mówisz, muszę się czegoś dowiedzieć o tym miejscu. DZIĘKI!
uau!! ponowne dzięki za trop archeologiczny!!! okazuje się że ten teren z czosnkiem może się pochwalić "śladami osadnictwa ciągnącymi się od 3 tysiąclecia p.n.e., poprzez IV w. n.e. i okres wczesnośredniowieczny..." (jak piszą na oficjalnych stronach gminy) :) inaczej będę traktować tę okolicę :)