bio-forum.pl

czosnek wężowy

bez logowania - można przeglądać

od mar.2019
#0

1. czosnek wężowy
czosnek wezowy

Witam, wczoraj trafiłam na stanowisko czosnku wężowego (Allium scorodoprasum) w Legionowie. Występuje tu dość licznie wzdłuż drogi pod lasem. Ale czy to aby na pewno ten czosnek?

od cze.2006
#0

2. czosnek wężowy
21.cze.06 14:43
Anna Smolar "abarank"

Na to wygląda :)

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

3. czosnek wężowy
21.cze.06 23:42
"Michał" (b/log.)

Czosnek wężowy Allium scorodoprasum L. ma spłaszczone (czy Twój takie ma?), sino-zielone liście. Pochodzi z rejonu śródziemnomorskiego - jest archeofitem. U nas rozmnaża się tylko wegetatywnie. Był ceniony i jadany przypuszczalnie do końca średniowiecza. Trwa na stanowiskach dawnego osadnictwa lub działania naszych praszczurów - więc jest świetnym wskaźnikiem dla archeologów - m. in. wskazuje grodziska. Niemcy nazywaja takie gatunki "reliktkulturpflanzen". Zorientuj się, czy teren, gdzie go znalazłaś nie jest znany archeologom, jako miejsce średniowiecznego osadnictwa. Michał

od mar.2019
#0

4. czosnek wężowy

ma spłaszczone liście :) ale teraz raczej zżółknięte (susza). To bardzo ciekawe co mówisz, muszę się czegoś dowiedzieć o tym miejscu. DZIĘKI!

od mar.2019
#0

5. czosnek wężowy

uau!! ponowne dzięki za trop archeologiczny!!! okazuje się że ten teren z czosnkiem może się pochwalić "śladami osadnictwa ciągnącymi się od 3 tysiąclecia p. n. e., poprzez IV w. n. e. i okres wczesnośredniowieczny..." (jak piszą na oficjalnych stronach gminy) :) inaczej będę traktować tę okolicę :)

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji