Liście wyglądają nawet bardziej na gorczycznik łękowaty - Barbarea arcuata Rchb.
Czy można zobaczyć więcej szczegółów? (nasada liści łodygowych, albo chociaż kwiatostan z profilu
Dziękuję, ale mam tylko te zdjęcia i to w rozdzielczości 2272X1704, może te wycinki trochę pomogą?
Wygląda, że szczytowy odcinek liścia jest w nasadzie klinowaty, co prawda nie jest to liść dolny, ale Rutkowski pisze, że dolne i środkowe mają taką nasadę. A łuszczyny, a w zasadzie ich początki odstają od osi. Więc Twój typ wygląda na trafny.
Kwiatkowski wykazuje ten gat. z Lwówka Śl., a to tylko kilka kilometrów.
Dlatego właśnie chciałem zobaczyć jeszcze profil kwiatostanu (łuszczyny i kielichy). Można takie coś ewentualnie pomylić z kapustą sitowatą Brassica juncea (L.) Czern., ta jednak ma odstające działki kielicha i zwykle liście niebieskawozielone. Na trzecim zdjęciu widać więc już bardzo wyraźnie, że to jest gorczycznik.
Przy odróżnianiu gatunków z rodzajów kapusta Brassica L. i gorczycznik Barbarea R. Br. zawsze sporo daje ogląd liści odziomkowych oraz łodygowych z różnych pięter + wygląd kwiatu z góry i z boku, a idealnie jest wtedy, gdy mamy do dyspozycji również łuszczyny.