Ostatni fragment penetrowanego terenu znajduje się pomiędzy tytułową ulicą a terenami otwartymi. Od zachodu płynie rzeka Biała. Drzewostan penetruję od strony południowej. Jest on liściasty. Na skraju lasu pojawia się płat niecierpka – Impatiens glandulifera.
Wchodzę do środka. Drzewostan jest bardzo mieszany i bardzo młody. Są lipy – Tilia cordata. Trafiają się brzozy – Betula pendula.
I kiedy wydawało się, że nie ma tutaj czegokolwiek godnego uwagi trafiło się spore skupisko kruszczyka szerokolistnego – Epipactis helleborine.
Tutaj ponadto wyróżnia się czeremcha zwyczajna – Padus avium. Sporo storczyków było dalej pomiędzy brzozami – Betula pendula. Bardzo zaskakujące i bardzo obfite stanowisko poza moim chrzanowskim Hot Spotem.
Eurhynchium angustirete czasem występuje u podstawy drzewa(najczęsciej na ziemi), ale to nie jest ten mech. Eurhynchium angustirete ma listki szeroko zakończone, niekiedy nawet do prawie 90 st. i przeważnie wzdłużnie fałdowane oraz dość wyrażnie ząbkowane, przez co wygląda tępo zakończony. Bardziej w obu przypadkach Brachythecium sp.
#20962
od września 2006
2023-08-18 Na W od Kaniowa - las położony na południe od ulicy Stefana Kóski #4