bio-forum.pl Zaloguj Wyloguj Edycja Szukaj grzyby.pl atlas-roslin.pl
25.06 - 15.07
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Relacje z byłych sezonów « lato 2002 «

#0

2002.06.25 09:27 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (Admin)
Początek lata. Także dla grzybów.
Co prawda przeważnie sucho, ale tam gdzie popadało lub z racji specyfiki miejsca jest wilgotno można spodziewać się większej, niż wiosną, różnorodności.

W ubiegły weekend, w lesie grabowo-dębowo-jesionowym w Dolinie Odry, spotkałem grzyby typowe dla tej pory roku, a szczególnie częste na początku lipca.

Ze zbieranych kurki i koźlarza grabowego.

Z innych, raczej nie zbieranego gołąbka pięknobarwnego (Russula amoenicolor) i niejdalne: tęgoskór areolkowaty - ten drobniejszy i o gładszej powierzchni niż powszechnie znany tęgoskór pospolity oraz strzępiak perełkowaty.

#0

2002.06.25 03:47 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

anonim
w Swinoujsciu na targowisku sprzedaja kurki (babcie) ciekawe gdzie i w jakich ilosciach wystepuja (Pomorze, Warmia i Mazury)

#0

2002.06.28 12:22 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mariusz
27 VI Beskid Wyspowy - 10 kurek, koźlarz babka i gleba sucha jak pieprz, miejscowy koleś mówił, że grzyby sieją Piotr z Pawłem, no może, może ....

#0

2002.07.01 23:08 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (Admin)
29/30 czerwca
We Wrocławiu dośc sucho. W grądach znalazłem dośc biednie wyglądające pieniążki a w parku gołąbka Russula graveolens.

#0

2002.07.03 17:48 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr
W lasach w łódzkim zaczynają pojawiać się grzyby ale wyraźnie widać że dość sucha pogoda hamuje ich wzrost. Dziś w buczynie zauważyłem grzyba który w/g atlasu to najprawdopodoniej jakaś uchówka, poza tym niejadalne jasnoczerwone gołabki o bardzo ostrym i piękącym smaku oraz dość spore, rosnące po kilka owocników białe blaszkowe grzyby z wywiniętymi kapeluszami po przełamaniu intensywnie wydzielające białe mleczko których nie udało mi się zidentyfikować. Z jadalnych jak na razie nic nie ma :-(

#0

2002.07.07 19:46 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Marek Snowarski (Admin)
We wtorek jechalem do Warszawy a w czwartek wracalem. Na odcinku od Warszawy do Rawy Mazowieckiej oprócz jagód miejscowi oferowali kurki, dośc dorodne, ale żadnych innych gatunków.

Ciekawszy był weekend który spędziłem w Czechach, po tamtej stronie Sudetów na podgórzu. Sucho, ale trochę gatunków grzybów owocowało. Najwiecej było borowika usiatkowanego i borowika ponurego (młode owocniki) - to w parkach i lasach liściastych.
W świerczych z rzadka muchomor rdzawobrązowy (mglejarka) i muchomor czerwieniejący, te jadalne muchomory są dośc odporne na susze i częste o tej porze roku.

#0

2002.07.08 12:26 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mariusz
7 VII Brodła (powiat chrzanowski) mały lasek, mieszany - gleba niezbyt sucha, a mimo to nie było prawie nic (licznych tu zwykle tęgoskórów i koźlarzy), jeden niezidentyfikowany przeze mnie gołąbek, a poza tym nic

#0

2002.07.08 15:30 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Bartek
Czołem Stare Grzyby:). Poczatek lipca- Beskid Wyspowy, Myślenice-jakieś 40 kurek, 5 maślaków modrzewiowych, 3 stare, robaczywe kozaki, jeden stary prawdziwek:)-w lasach nawet mokro ale coś grzyby nie ruszają;(. Aha KOMUNIKAT!!!! Nie wybierajcie się na Babią Górę hahah-ja byłem w niedziele. Ludzików pełno ...ale wszyscy brzydko w lesie mówili hihihhi.Porażka- jeden ceglastopory borowik i jedna kania czerwieniejąca. Trzeba jeszcze poczekać.3majcie pa! (bedę informował jak sie cuś zmieni)

#0

2002.07.09 11:13 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

anlukas
Puszcza Biała pół łubianki kurek w trzy osoby pod dębami.Sucho i gorąco innych grzybów brak

#0

2002.07.11 14:33 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

tadek
Grzyby rosna ale nie takie jak chcemy. Wszędzie można juz spotkać kurki. Wysyp jest czasmi bardzo obfity. W sobote 6 lipca zbierałem kurki w Nizinach koło Staszowa. W niedziele na Orawie. W górach kończy się duży w tym roku wysyp kozaka czerwonego, świerkowego. Rosną nadal pojedyncze borowiki ceglastopore (niedziela 7 lipca). Spotyka sie pojedyncze, wyrośnięte, zielone pod spodem - prawdziwki. Nawet muchomory czerwieniejące są cherlawe i rzadkie. Wszystko czeka na swoja porę. Znajomy leśniczy mówi, że to wszystko czeka na nów księżyca czyli 13 lipca. Po 13 - tym zacznie się wysyp. Wierzę leśniczemu bo trzeba w cos wierzyć...

#0

2002.07.14 10:07 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Piotr
14 VII. W łódzkim w lasach sucho i gorąco. W zeszły weekend można było spotkać dość masowo rózne gatunki gołąbków (przy czym dopiero w głębi lasu można było natrafić na nierozdeptane przez spacerowiczów), teraz trudno znaleźć cokokolwiek.

#0

2002.07.15 17:32 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Mariusz
Wybrałem się w okolice Skrzycznego bo znajomy mówił, że po ostatnich burzch może coś się pojawi. Niestety znalazłem tylko kilka gołąbków, których nie zbieram, a na dodatek zagrzmiało i z powrotem uciekałem w strugach deszczu. Podobno w Żywcu ktoś sprzedawał kozaki czerwone.

#0

2002.07.15 23:14 Edytuj wypowiedź Usuń wypowiedź

Anonim
Na Podlasiu kleska przeważnie bardzo sucho.Wczoraj znalazlem 13 kurek i 1 maślaka. Dzisiaj natrafilem na kilka wysypów ale taka drobnica, że żal było zrywac. Na szczescie dzis pada deszcz :)
« » bio-forum.pl « Grzybobranie « starsze wątki (do 03 września 2017) « Archiwum « Relacje z byłych sezonów « lato 2002 «
Główna Ostatnia doba Ostatni tydzień Szukaj Instrukcja Kopiuj link Kontakt Administracja
ta strona używa plików cookie — więcej informacji