bio-forum.pl

susza

bez logowania - można przeglądać

od sie.2005
#0

Susza w centralnej Polsce. W lasach nic, absolutnie. Ostatnie grzyby widziałem na początku maja... Może gdzieś dalej się trzeba wybrać albo... na ryby?;)

od wrz.2005
#0

2. susza
26.lip.06 20:35
Piotr D. "piotrd"

Jeśli to co pokazują na wetterzentrale.de jest prawdą to w przyszłym tygodniu powinno popadać :) Więc może ten sezon nie jest jeszcze tak zupełnie stracony :)

od mar.2006
#0

Piotrzaki:-))) U mnie też KOMPLETNY KATAKLIZM!!!

Może się przestawię na MOTYLKI? Już mnie SZLAK trafia z tą suszą. pozrdrawiam Was serdecznie

od wrz.2004
#0

Ja chyba się przerzucę na głownie...

od lis.2005
#0

5. susza
26.lip.06 21:16
Marek Ciszewski "grant"

A może byście tak nalmilsi wpadli na dzień do Tomaszowa?... wprawdzie tych jadalnych podobnie chyba jak wszędzie kompletne nic, to jednak urodzaj na śluzowce jest niesamowity.

od mar.2006
#0

Bardzo chętnie MARKU, ale musiałbyś mnie trochę w ŚLUZOWCACH PODUCZYĆ! A o jadalne nam nie chodzi - raczej te z "czerwonej listy" nas interesują:-)

od lis.2005
#0

7. susza
26.lip.06 22:20
Marek Ciszewski "grant"

Waldku... jeśli miałbyś takie życzenie, to zapraszam nawet więcej niż na jeden dzień. Lasy i okolice są tu ogromne i wody pod dostatkiem. Ja ci trochę o śluzowcach, a ty mi o tych z czerwonej listy. No i godziwy nocleg też ci zapewniam. Szczegóły możemy wymienić na priva.

od mar.2006
#0

Marku, bardzo się cieszę z ZAPROSZENIA!!!! Naprawdę! Kontakt zanotowałem. Tylko z czasem kiepsko, ale będę miał WSZYSTKO na uwadze. Może niedługo..... udałoby się. Wtedy - odezwę się z wyprzedzeniem. Dzięki!!!!!!!

od gru.2003
#0

No-jeszcze można co nieco na drzewach znależć. Dziś na jesionie czy podobnym drzewie wypatrzyłem skitrane w liściach ucho bzowe:-)

albo wysoko na brzozie wysuszone-gotowe eksykaty pochwiaka jedwabnikowego

Grzyby do zgłoszenia:-) tylko muszę zorganizować drabinę...

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

10. susza
29.lip.06 10:28
"monika7878" (b/log.)

Witam wszystkich grzybiarzy. Rok temu bylam na wakacjach w augustowie, odwiedzilam puszcze augustowska i tam zarazilam sie zbieraniem grzybow. Mieszkam w Krakowie i nie wiem zabardzo w jakie okolice powinnam sie udac na grzybki. Bardzo lubie kurki. Prosze o pomoc i info na maila. (m.monia@vp.pl[mailto:m.monia@vp.pl]) dzieki

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

11. susza
29.lip.06 11:43
"gość" (b/log.)

Aktualnie to prawie nigdzie grzybów nie ma. Polecam co jakiś czas zerknąć na mapkę na głównej stronie grzyby.pl

od kwi.2004
#0

12. susza

Nie ma grzybów.

od sie.2005
#0

13. susza

a ja widzialem w markecie kurki.. co prawda wybitnie mizerne ale byly.. czyli gdzies rosna? w krajach osciennych chyba tak samo sucho jak i u nas, wiec zastanawiam sie, skad je wytrzasneli...

od paź.2005
#0

Co się dzieje? Ryb nie ma, grzyby nie rosną. Jeśli już Jola pisze, że grzybów nie ma, to już katastrofa.

Dzisiaj już jest 5 sierpień. Wreszcie trochę deszczu i tylko pytanie. Czy deszcze te poprawią sytuacje z grzybami? Czy grzybki będą w tym roku? Może już jest za późno na grzybki? Podobno grzybków nie będzie. Jeśli to prawda, to nie odpisujcie, wolę żyć z nadzieją.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

15. susza
5.sie.06 22:04
"PAWEŁ " (b/log.)

witam wszystkich mam na imię Paweł mieszkam koło głogowa. no i mam dwie wiadomości pierwsza to taka że u mnie też nie ma grzybów a druga to taka że od dwuch dni prawie cały czas pada deszcz więc jest nadzieja że wkońcu się pokarzą.

od cze.2006
#0

Nareszcie leje od 9-ciu godzin bezustannie co prawda w Warszawie ale nie może to być opad lokalny o takich rozmiarach. Więc czekamy na wysyp :)

od lut.2009
#0

17. susza
6.sie.06 10:57
Paweł H "paweł_LG9g"

u mnie pada od piątku dzisiaj byłem zobaczyć i nie ma ani jednego. więc czeba czekać.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

18. susza
6.sie.06 20:49
"sebak18" (b/log.)

ludzie kilka dni deszczu a ja jeszcze ani jednego grzyba nie widziałem, normalnie dostaje szału, mam 18 lat a grzyby zbieram od kiedy pamiętam! jeśli tylko wystąpi jakiś wysyp proszę o informacje na tym forum bo do lasu mam spory kawałek więc nie za bardzo mi sie uśmicha codzienna wycieczka. w każdym razie wydaje mi sie ze w tym roku wiele grzybów nie zobaczymy, chyba ze naprawde puźną jesienią. pozdrawiam wszystkich grzybiarzy

od sie.2002
#0

19. susza
7.sie.06 10:29
"pimpek"

No popadało sobie, fakt.

U mnie pada SZÓSTĄ dobę bez przewy, bez nawet 30 minutowego "bezdeszcza". Teraz też pada...... i nie zanosi się, żeby przestało. Prognozy mówią jeszcze o 2 dniach deszczu. Z gór rzeki pędzą jak oszalałe a stany dużych rzek się nieustannie podnoszą.

Z tego powodu nie miałem czasu nigdzie wyjść.... ale sądzę, że po takiej suszy jaka była grzybnia potrzebuje dwa-cztery tygodnie na to, aby na tyle się rozrosnąć, by wydać owocniki.

Ponieważ pierwsze porządne burze przeszły dwa tygodnie temu, to w ten weekend, lub moooże następny coś powino się zacząć pokazywać.

Tak sądzę.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

20. susza
7.sie.06 12:46
"sebek17" (b/log.)

miejmy nadzieje że Twoje prognozy sie sprawdzą, chociaż w świętokrzyskiem padało porządnie tylko dwa razy więc nie licze na wiele. w zeszłym roku przegapiłem wysyp, dlatego w tym roku nie planuje popełnić tego błędu.

od lut.2009
#0

21. susza
7.sie.06 14:20
Paweł H "paweł_LG9g"

WITAM U MNIE Z CZWARTKU NA PIĄTEK W NOCY ZACZEŁO PODAĆ I OD TAMTEJ PORY CAŁY CZAS PADA. DZISIAJ BYŁEM ZNOWU ZOBACZYĆ CZY SĄ JUŻ GRZYBY I NIC Z TEGO NIE MA ŻADNEGO. WIĘC CZEBA CZEKAĆ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH GRZYBIARZY.

od sie.2004
#0

na mazowszu padalo od tamtego piatku, poniedzialek i wtorek byla przerwa ale wczoraj zlalo znowu porzadnie - mam nadzieje ze w przyszly weekend juz sie cos zacznie pokazywac, zeby tylko deszcze sie ciagle powtarzaly i zimno za bardzo nie bylo...

od mar.2019
#0

pieprzniki

W okolicach Zalewu Zegrzyńskiego (Mazowsze) padało i nadal pada... no i grzybki zaczęły się pokazywać :)

te pieprzniki zebrałam 6. 08

było ich więcej ale cyknęłam tę fotkę po znalezieniu pierwszych okazów pod wpływem zachwytu że już są :)

były też muchomory i jakieś inne różowe, może gołąbki...

od paź.2005
#0

24. susza

Zaczynam żyć. Ludzie więcej takich fotek - plisss!!!

od sie.2002
#0

25. susza
11.sie.06 20:41
"pimpek"

Filemonka rulezzzzz!

od maj.2005
#0

witam

ja natomiast od paru dni poszukuję takiego miejsca na ziemi /celem przeprowadzki/ gdzie co najmniej przez 10 miesięcy w roku można zbierać grzyby - hmm - jakiekolwiek: (

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

27. susza
12.sie.06 12:56
"Marta&Adam" (b/log.)

Witam, w okolicach Żabiej Woli tez jeszcze nie ma grzybów... nic a nic... nawet małego muchomorka....

a pada tu juz od 10 dni...

pozdrawiamy i czekamy do przyszłego weekendu!!

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

28. susza
12.sie.06 16:13
Zbigniew Hudobski ("hazet")

Okolice Wadowic pod Krakowem. Dzisiaj widziełem przy drodze sprzedających grzyby. Kozaki i borowiki. Jutro wybieram się w okolice Bochni na swoje stare miejsce.

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

29. susza
13.sie.06 13:41
"izucha" (b/log.)

witam serdecznie. pocieszenie ogromne, bo myślałam że tylko ja tęsknię do pory grzybobrania. w ubiegłym roku przegapiłam sezon w sierpniu, i we wrześniu chodziłam wielce rozżalona. zwykle jeżdżę na mazury, ale jeśli gdzieś pokazły się już grzybki dajcie znać, może uda mi się męża wyciągnąć do lasu na mały wypad, jeśli będzie pewność, że coś zbierzemy (on się strasznie zniechęca i później nigdzie nie będzie chciał jechać. niestety mieszkamy w warszawie i wypad na grzybki to raczej już cała wyprawa. pozdrawiam

od maj.2005
#0

całe popołudnie obierania

witam

susza suszą

ale i tak się nazbierało: milion maślaczków ziarnistych i jeden ceglastopory: (

czyżby się coś zaczynało? - nie powiem co... :)

od lut.2009
#0

31. susza
14.sie.06 14:34
Paweł H "paweł_LG9g"

witam u mnie też wysypało kozakami. dzisiejszy zbiur to 5 koszyków. ale teraz mamy roboty.

zbieranie to czysta przyjemność z tym co teraz mnie czeka. jak wywołam klisze to wyśle wam zdjęcia.

od paź.2005
#0

32. susza

Wczoraj pojechałem do lasu. Moje miejsce, gdzie w zeszłym roku zbierałem ceglastopore, zostało zlikwidowane. Została tylko polana porytej ziemi. Wzdłuż drogi roz poukładane kłody z drzew. Polanki nie fotografowałem, zbyt to był dla mnie bolesny widok.

No to może już podgrzybki się ruszyły? Wchodzę do lasu:

Zaraz na wlocie stoi podgrzybek złotawy. Jednak jak się okazało - jedyny jaki trafiłem. Nazywamy taki grzyb " stojok". Informuje, że raczej z grzybami dzisiaj będzie kiepsko.

No i faktycznie. Robie zatem foty dla Was. Wy znacie tyle róznych grzybów, które nawet na grzyba nie wyglądają.

Pierwszy żólty jak huba, ale miękki. Rośnie jednak prawie na ściółce. Do fotografii - model idealny.

Niedaleko, tym, razem na drzewie inny. Tym razem nie dotykałem. Był miejscem zlotu małych muszek. Widocznie albo woń, albo smak odpowiadały im.

Że grzybki będą i grzybnia się rozwija, swiadczy o tym fakt tych małych szkrabów. Co prawda, nie znam ich a z grupy takich małych znam opieńki i nowo poznaną zimówkę. Te niech sobie rosną.

Na odchodne znalazłem jeszcze grzybka, który jest zbierany przez grzybiarzy. Dla mnie to nie jest grzyb godny mej uwagi.

Na forum tym, zaczynam poznawać ciekawe grzyby jadalne. W zeszłym sezonie poznałem zimówkę. Sporo mówiliśmy o muchomorze czerwonawym i ten to właśnie jest nr1 w tym sezonie. Mam taką nadzieję, że poznam go i po zjedzeniu okaże się, że to nie pomyłka.

W środę jadę do lasu. Oby już grzybki się wysypały.

PS. Maślaczki pokazane przez Konrada są przepiękne. Ciekawe jak wygladały w lesie przed zerwaniem:-)

od kwi.2004
#0

33. susza

Rysiu, gdzie był ten szmaciak (ostatni)? Uparłam się przy starej nazwie, bo nowej nie użyję.: (. On jest bardzo ważny...

Tam jest jeszcze żółciak siarkowy, łysiczka chyba trująca, a to rude - nie wiem.

Jak znajdę w Knurowie muchomora czerwonawego - odezwę się do Ciebie. Dobrze?

od paź.2005
#0

34. susza

Jolu - w lesie Tworóg Mały - tak to chyba szmaciak. Jaka jest jego nazwa dzisiejsza - nie mam pojęcia. Jolu, tylko nie mów, że prócz tego podgrzybka i szmaciaka jest cokolwiek do zjedzenia:-O

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

35. susza
14.sie.06 23:49
" dziki" (b/log.)

moi drodzy!

pierwszy raz zabieram głos chociaż jestem stałym obserwatorem treści forum. Jest nadzieja. Byłem 13/08 w lesie na zwiadzie i znalazem ok. 120 maślaczków w ciągu 20 minut. Bez aparatu - bo lało jak z konewki, ale powiem, że wzio łem 10szt. do domu, bo reszta była mikruśka (ca. 10 mm w kapeluszu). Powtórka jutro rano, bo las mam za płotem. PS były 3 krawce. Na razie brak podgrzybka i prawdziwka. Koźlarka też nie widziaem. Miejsce - lasek miejski Ozorków.

od paź.2005
#0

36. susza

Co to są te krawce?

od wrz.2005
#0

37. susza
15.sie.06 15:18
Piotr D. "piotrd"

Krawce to popularna (przynajmniej w centralnej Polsce) nazwa koźlarzy z czerwonymi kapeluszami.

od maj.2005
#0

witam

susza suszą - ale dziś dopiero sypnęło :)

maślakami: ( ale dobre i to :)

a najpierw...

strasznie trzeba wytrzeszczać oczy żeby takiego małego szkraba zobaczyć

a to nadawałoby się chyba na zabawę: policz ile widzisz grzybków :)

przepraszam za estetykę tego zdjęcia - po prostu nie ma czasu - jeszcze dziś trzeba przerobić grzybki - a że nikomu nie pozwalam się do nich dotykać wywaliłem je na pierwszą lepszą powierzchnię... :)

pozdrawiam

od sie.2005
#0

39. susza

o święta krówko... maślaków cały wagon :) czyzby czas bylo do lasu sie zbierac?: D

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

40. susza
16.sie.06 20:42
"izucha" (b/log.)

ale fajnie, taki widok to pocieszenie, że już coś drgnęło. ale mamo..... napiszcie gdzie te grzybki są, bo ja byłam pod warszawką w okolicach góraszki i nic. a już mnie naprawdę nosi, żeby coś do koszyczka włożyć. juz pisałam że zwyczajowo we wrześniu ruszam ok szczytna, ale teraz bym babulinkę i teściówkę do lasu zabrała, tylko gdzie - ja pytam????? pomocy. nie musicie zdradzać swoich dokładnych rewirów (tego to ja sama bym nikomu nie powiedziała) ale choć okolice gdzie są zwykle grzybne lasy. może jakaś podpowiedź z nazwą miejscowości w tle;)

od kwi.2004
#0

41. susza

Znalazłam wczoraj kilkanaście maślaków. Zwyczajnych i żółtych. Nic więcej.: (

dawny uczestnik obecnie bez konta na forum

42. susza
16.sie.06 22:09
Magda Malinowska ("lena")

Jolu, dlaczego szmaciak jest taki ważny?

Tydzień temu widziałam bardzo dużego, całego oblazłego przez żuki zwane (brzydko) gnojarzami w lesie w Rumii.

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji