bio-forum.pl

Gromadny grzybek na podsypce z kory

bez logowania - można przeglądać

od sie.2025
#93

1. Gromadny grzybek na podsypce z kory
16.maj.26 23:06
"Wiórka"
IMG_20260516_142100_771
IMG_20260516_142214_292
IMG_20260516_165659_597
IMG_20260516_165733_985
IMG_20260516_165754_496
IMG_20260516_165811_268
IMG_20260516_170044_318
IMG_20260516_170215_857

Dzisiaj wypatrzyłam kilka osobników rosnących grupką na korze (pewnie z sosny), którą był niedawno podsypany ogródek osiedlowy. Od wczoraj pada i grzybki musiały niedawno wyrosnąć. Wzięłam dwa: myślę, że zdjęcia wykonane na ręczniku papierowym dosyć dobrze odzwierciedlają ich kolory. Kapelusz największego z nich to ok. 3 cm, wysokość ok. 5 cm. Trzony średnio twarde, z pustą pionową komorą przechodzącą przez środek. Najciekawsze dla mnie, że były maczugowate u góry i zwężały się ku dołowi. Zapach dość nieprzyjemny, może trochę chemiczny. Co to może być?

od paź.2007
#10296

2. Gromadny grzybek na podsypce z kory

od sie.2025
#94

3. Gromadny grzybek na podsypce z kory
17.maj.26 15:50
"Wiórka"

Dziękuję! :)

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji