







Dzisiaj wypatrzyłam kilka osobników rosnących grupką na korze (pewnie z sosny), którą był niedawno podsypany ogródek osiedlowy. Od wczoraj pada i grzybki musiały niedawno wyrosnąć. Wzięłam dwa: myślę, że zdjęcia wykonane na ręczniku papierowym dosyć dobrze odzwierciedlają ich kolory. Kapelusz największego z nich to ok. 3 cm, wysokość ok. 5 cm. Trzony średnio twarde, z pustą pionową komorą przechodzącą przez środek. Najciekawsze dla mnie, że były maczugowate u góry i zwężały się ku dołowi. Zapach dość nieprzyjemny, może trochę chemiczny. Co to może być?
Agrocybe - polówka, polówka wczesna ewentualnie polówka popękana.
Dziękuję! :)