bio-forum.pl

Fiołek jaki?

bez logowania - można przeglądać

od paź.2016
#99

1. Fiołek jaki?
10.maj.26 14:55
Kamil "Siemas"
20260510_144512
20260510_144215
20260510_143610
20260510_143703
20260510_144337

Jaki to fiołek?

od sie.2013
#1119

2. Fiołek jaki?
10.maj.26 18:21
Andrzej Ryś

Opisz miejsce znalezienia

od paź.2016
#100

3. Fiołek jaki?
24.maj.26 22:49
Kamil "Siemas"

BMśw, drzewostan sosnowy a w drugim piętrze klon pospolity i jawor

od sie.2013
#1126

4. Fiołek jaki?
25.maj.26 00:40
Andrzej Ryś

Po fachowym tekście widzę, że chyba mam do czynienia z leśnikiem.

Moim zdaniem to najbliżej mu chyba do Viola reichenbachiana - fiołek leśny. Z tym, że fiołek ten rośnie na siedliskach bogatszych, lasowych ale II piętro sugeruje z kolei, że to może być LMśw

od paź.2016
#103

5. Fiołek jaki?
6.cze.26 13:25
Kamil "Siemas"

BMśw jest z operatu. Ale też myślę, że siedlisko jest mocniejsze ponieważ też występuję wiązka górski, wiązka polny. Teren pomorze, powiat Człuchów.

od paź.2016
#104

6. Fiołek jaki?
6.cze.26 13:28
Kamil "Siemas"

Ta biała ostroga to nie będzie rivinia?

od cze.2010
#28932

7. Fiołek jaki?
6.cze.26 16:05
Piotr Grzegorzek

Jak dla mnie to Viola Riviniana

od sie.2013
#1133

8. Fiołek jaki?
6.cze.26 23:11
Andrzej Ryś

Nie widzę białej ostrogi i chyba najbliżej mu do mieszańca V. x dubia (Viola reichenbachiana i Viola riviniana) przy czym chyba więcej cech z Viola reichenbachiana. Ten mieszaniec występuje stosunkowo często.

⇒ dodaj wypowiedź
to strona wątku; nowy wątek/zapytanie można dodać na stronie działu lub w innym dziale forum
bio-forum.pl służy nam od 2001 roku; swój kształt zawdzięcza prostym zasadom:
Trzymamy się tematu forum. Nie drażnimy się. Ma być miło :)szerzej o zasadach i coś jak regulamin
ta strona być może używa ciasteczek (cookies), korzystając z niej akceptujesz ich użycie — więcej informacji